Święto tańca w Bydgoszczy. 21. edycja konkursu „Taneczne Miraże” w Pałacu Młodzieży [zdjęcia, wyniki]

OPRAC.:
Justyna Tota
Justyna Tota
Niemal 150 tancerzy w trzech kategoriach wiekowych (do lat 11, 12-15 lat, 16+) rywalizowało w sali widowiskowej bydgoskiego Pałacu Młodzieży, który już po raz 21. zorganizował Ogólnopolski Konkurs Tańca „Taneczne Miraże”. Ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Za to jak zawsze, dzieci i młodzież prezentowali swe taneczne umiejętności w różnych technikach, występując przed profesjonalnym jury. Dariusz Bloch
Wyjątkowo bez udziału publiczności, ale jak zawsze na wysokim poziomie w bydgoskim Pałacu Młodzieży w sobotę (5.12.2020 r.) zaprezentowali się młodzi tancerze z całego kraju podczas 21. edycji konkursu „Taneczne Miraże”. Cały worek nagród zebrali reprezentanci bydgoskiej Szkoły Tańca Echo Art, miejsca na podium wytańczyły sobie także pałacowe zespoły i solistki.

Zobacz wideo: Egzamin ósmoklasisty i matura 2021. Mniejsze wymagania, przesunięte egzaminy.

Przewodnicząca jury Iwona Runowska (tancerka Teatru Wielkiego Warszawie, pedagog, choreograf) oraz Anna Bobrowska (tancerka Opery Nova) i Kamil „Santi” Węsierski (m.in. finalista II edycji programu „You Can Dance”) obejrzeli i ocenili występy 10 zespołów tanecznych, 33 solistów, a także 11 duetów.

Wśród reprezentantów gospodarzy konkursu, świetni spisał się Zespół Tańca Współczesnego BRAX VII z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, wygrywając w kategorii zespoły do lat 11.

Również pałacowy Zespół Taneczny Amulecik odniósł sukces i to podwójny, zajmując trzeci stopień podium w kategorii zespołu 12-15 lat oraz drugie miejsce w kategorii zespoły powyżej 16 lat.

Również dwie solistki z bydgoskiego Pałacu Młodzieży wytańczyły sobie medalowe miejsca: Michalina Pawlak (kat. 14-15 lat) drugie miejsce, a Oliwia Matuszewska zwyciężyła wśród najstarszej młodzieży (+16 lat).

O prawdziwym deszczu nagród może mówić bydgoska Szkoła Tańca Echo Art, która nie mała sobie równych w kategorii najmłodszych solistów (do 9 lat), miejsca na podium zajmowała też zespołowo i absolutny prym wiodła w kategorii duety.

NAZWA

Wyniki 21. Ogólnopolskiego Konkursu Tańca „Taneczne Miraże”

W kategorii zespoły - miniatura taneczna, inscenizacja, etiuda do lat 11

  • I miejsce Zespół Tańca Współczesnego BRAX VII Pałac Młodzieży W Bydgoszczy
  • II miejsce Zespół Tańca Glow Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o. Inowrocław

W kategorii zespoły - miniatura taneczna, inscenizacja, etiuda 12-15 lat

  • IV miejsce Zespół Tańca Współczesnego Hulaj-Noga Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza Toruń
  • III miejsce Zespół Taneczny Amulecik - Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
  • II miejsce Echo Masters - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • I miejsce Zespół Tańca Sweet Juniors - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław

W kategorii zespoły - miniatura taneczna, inscenizacja, powyżej 16 lat

  • III miejsce ex aequo: Teatr Tańca Artland Jr. - Teatr Tańca Artland Jr Łódź, Echo Teens - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • II miejsce Zespół Taneczny Amulet Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
  • I miejsce Zespół Tańca Echo Elite - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz

W kategorii solistów do 9 lat

  • VI miejsce Maja Woropaj - Szkoła Podstawowa Im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego W Kruszynie
  • V miejsce Blanka Le Hai – Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • IV miejsce Blanka Ślusarska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • III miejsce Julia Mulcan – Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • II miejsce Wiki Tomaszewska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • I miejsce Lena Grabińska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz

W kategorii solistów 10-11 lat

  • VI miejsce Aleksandra Sztabrowska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
  • V miejsce Lena Wojtczak - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
  • IV miejsce Malwina Arendt - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • III miejsce Olga Glegocińska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
  • II miejsce Maja Karolczak - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • I miejsce Aleksandra Wiśniewska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław

W kategorii solistów 12-13 lat

  • VI miejsce Weronika Gołębiewska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
  • V miejsce Oliwia Jelińska - Chojnickie Centrum Kultury
  • IV miejsce Lena Barczyńska - Chojnickie Centrum Kultury
  • III miejsce Maria Gawryluk - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
  • II miejsce Julita Piechnik - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
  • I miejsce Julia Dzielak - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław

W kategorii solistów 14-15 lat

  • IV miejsce Marcelina Rycharska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • III miejsce Bakalarz Oliwia - Teatr Tańca Artland Jr Łódź
  • II miejsce Michalina Pawlak- Pałac Młodzieży W Bydgoszczy
  • I miejsce Baraniak Wiktoria - Teatr Tańca Artland Jr Łódź

W kategorii solistów powyżej 16 lat

  • IV miejsce Wiktoria Topolewska- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • III miejsce Paulina Ścieszyńska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • II miejsce Kamila Jurkowska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • I miejsce Oliwia Matuszewska - Pałac Młodzieży W Bydgoszczy

W kategorii duetów do 11 lat

  • V miejsce Blanka Le Hai & Julia Mulcan- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • IV miejsce Blanka Ślusarska & Marika Sztupecka- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • III miejsce Maja Dolecka & Amelia Majewska Z Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
  • II miejsce Lena Grabińska & Wiki Tomaszewska- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • I miejsce Agata Wnuk & Maja Karolczak - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz

W kategorii duetów 12-15 lat

  • III miejsce Maja Woropaj Wiktoria Lewandowska - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
  • II miejsce Lena Barczyńska & Oliwia Jelińska - Chojnickie Centrum Kultury
  • I miejsce Zuzanna Matuszak & Marta Sieraszewska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz

W kategorii duetów powyżej 16 lat

  • III miejsce Karolina Jurczak & Amelia Wachowicz- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
  • II miejsce Wiktoria Baraniak & Klaudia Gotfryd - Teatr Tańca Artland Jr Łódź
  • I miejsce Wiktoria Topolewska & Kamila Jurkowska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz

Wideo

Materiał oryginalny: Święto tańca w Bydgoszczy. 21. edycja konkursu „Taneczne Miraże” w Pałacu Młodzieży [zdjęcia, wyniki] - Express Bydgoski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie