3/5 Zamknij

Umowa między Mabionem a koncernem Novavax na próbną partię została zawarta w marcu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze Novavax i Mabion mają wspólnie zająć

materiały prasowe firmy Mabion

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Umowa między Mabionem a koncernem Novavax na próbną partię została zawarta w marcu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze Novavax i Mabion mają wspólnie zająć się produkcją komercyjną. Firma z Konstantynowa ma dostarczać substancję czynną, która będzie jednak przelewana do fiolek w zupełnie innym zakładzie na terenie Europy.

Mabion liczy na sukces tej współpracy. W celu zwiększenia mocy produkcyjnych chce zwiększyć z dwóch do czterech liczbę bioreaktorów, w których powstaje substancja, a także planuje budowę nowego zakładu obejmującego aż 12 bioreaktorów.
Preparat ma być sprzedawany w Unii Europejskiej i poza nią. Najpierw jednak szczepionka firmy Novavax musi być dopuszczona na rynek unijny. Wniosek został złożony już w lutym, ale Europejska Agencja Leków jeszcze nie wydała decyzji. Spodziewana jest ona w najbliższych tygodniach. Byłaby piątą szczepionką dostępną w Unii Europejskiej.

CZYTAJ DALEJ >>>

. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy