2/5 Zamknij

Na dobrej drodze są przygotowania do komercyjnej produkcji szczepionki przeciw koronawirusowi w Konstantynowie Łódzkim. Przygotowania prowadzi polska

materiały prasowe firmy Mabion

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Na dobrej drodze są przygotowania do komercyjnej produkcji szczepionki przeciw koronawirusowi w Konstantynowie Łódzkim. Przygotowania prowadzi polska firma Mabion we współpracy z amerykańskim koncernem Novavax.

Na przełomie czerwca i lipca ma być gotowa pierwsza, testowa partia substancji czynnej, czyli głównego składnika szczepionki z Konstantynowa Łódzkiego.

- Transfer technologii oraz produkcja serii technicznej i testowej przebiegają zgodnie z planem- informuje Sławomir Jaros członek zarządu firmy Mabion ds. operacyjnych i naukowych.

Działania podłódzkiej firmy zostały wysoko ocenione przez Amerykanów. W ostatnich tygodniach Mabion z powodzeniem przeszedł tzw. kontrolę GMP czyli Dobrej Praktyki Produkcyjnej przeprowadzoną przez niezależnego audytora z USA na zlecenie Novavax.

-Prace prowadzimy z pełnym wsparciem naszego amerykańskiego partnera, którego przedstawiciele przebywają regularnie w naszym zakładzie w Konstantynowie Łódzkim -dodaje Sławomir Jaros.

CZYTAJ DALEJ >>>

. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy