Do udziału w drugiej edycji projektu zgłosiło się 90 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Zakwalifikowało się 60 - w tym szkoły w Szczuce i Górznie.
- Dzięki udziałowi w programie nasi uczniowie zyskali osiem dodatkowych godzin nauki. Blisko połowa uczniów korzysta z zajęć z fizyki, chemii, matematyki i języka angielskiego. Po dwie dodatkowe godziny z każdegi, z tych przedmiotów - wylicza Piotr Tęgowski, dyrektor Gimnazjum w Szczuce.
W szkole uczy się blisko 170 uczniów. Każdy z nich ma szansę na udział w dodatkowych zajęciach. Realizacja programu przygotowanego przez Politechnikę Gdańską rozpoczęła się na początku br. ale potrwa trzy lata obejmując jak największą liczbę młodzieży.
- Plusem udziału w projekcie jest to, że korzystają z niego zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Ci pierwsi biorą udział w konkursach, wycieczkach edukacyjnych. Drudzy - biorą udział w warsztatach podczas których zdobywają wiedzę m.in. na temat tego jak uczyć dzieci w inny sposób niż do tej pory. Tak, by zachęcić do nauki - dodaje.
Nauczyciele zdają sobię sprawę, że udział ich podopiecznych w tego typu projektach może przynieść im wiele korzyści. Kładąc nacisk na dodatkowe godziny lekcji z przedmiotów ścisłych zwiększa się szansa, że uczniowie ci zasilą w przyszłości szeregi uczelni o profilach matematyczno-fizycznych. Choć w szkole myśli się rówież o sportowcach, przyszłych humanistach, amatorach języków obcych.
Z myślą o uczniach stworzono w szkole klasę językową wyposażoną w sprzęt multimedialny. Młodzi mogą uczyć się języków w świetnych warunkach. Niebawem gimnazjaliści będą mogli cieszyć się również sportowym obiektem. Przy szkole stanie jeden z Orlików.
- Bardzo przyda nam się sala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Projekt jest, czekamy na realizację - kwituje dyrektor.