Jacek Kmiecik
Brazylijczyk Andre Lima pokonał swojego rodaka Igora da Silvę przez dyskwalifikację przeciwnika, który ugryzł rywala w ramię @ufc/X
Prezydent najbardziej prestiżowej organizacji mieszanych sztuk walki Ultimate Fighting Championship (UFC) Amerykanin Dana White skomentował incydent, który miał miejsce podczas walki Brazylijczyków Andre Limy z Igorem da Silvą rozegranej w nocy z soboty na niedzielę 23-24 marca w Apex Arenie w Las Vegas w stanie Nevada (USA).

W co-main wydarzenia wieczoru UFC Vegas 89, którą było starcie w wadze słomkowej (56,7 kg) pomiędzy Amerykanką Rose Namajunas a czołową zawodniczką UFC Brazylijką Amandą Ribas, 20-letni Igor Severino da Silva ugryzł 25-letniego Andre Limę w rękę i został zdyskwalifikowany.

Lima poskarżył się sędziemu na ugryzienie go przez Da Silvę

Kiedy w połowie drugiej rundy Severino przyszpilił rywala do siatki, Lima zwrócił się do sędziego Chrisa Tognoniego i poskarżył się na nielegalne zagranie. Po przerwaniu walki Lima podniósł rękę i wskazał na ugryzienie.

Przegląd nagrania wideo potwierdził naruszenie: Severino schował głowę w lewym ramieniu Limy od tyłu i ugryzł je, pozostawiając wyraźny ślad zębów na bicepsie. W rezultacie Severino otrzymał automatyczną porażkę – pierwszą w swojej karierze.

– Uderzyłem go bardzo mocno, ale potem mnie ugryzł, gdy próbowałem go powalić. Planowałem uderzyć dalej i zakończyć walkę, ale jak widzieliście, krzyknąłem z powodu ugryzienia

– powiedział Lima.

Prezes UFC wyjaśnił Da Silvie skutki ugryzienia przeciwnika

Prezes UFC Dana White skomentował nielegalne zagranie Da Silvy:

– Jeśli jesteś zdenerwowany i chcesz zakończyć walkę, możesz to zrobić na wiele sposobów, ale najgorsze, co możesz zrobić, to ugryźć przeciwnika. Teraz zostaniesz zdyskwalifikowany i stracisz największą szansę w swoim życiu. Nie wspominając o tym, że będziesz miał problemy z Komisją Atletyczną stanu Nevada

– zacytował prezesa White'a MMA Fighting.

Da Silva otrzymał premię 50 tysięcy dolarów przyznanej pod specjalnym tytułem „Zostałem k…wa ugryziony” za wygranie pojedynku uznanego za walkę wieczoru.

W głównym wydarzeniu gali Namajunas pokonała Ribas przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 48-47)

Karta główna gali UFC Vegas 89:

• 120,2 kg: Karl Williams pokonał Justina Tafę jednogłośną decyzją (30-27, 29-28, 29-28)
  • 83,9 kg: Edmen Shahbazyan wygrał z AJ Dobsonem przez nokaut KO po 4 minutach i 33 sekunach pierwszej rundy
  • 61,2 kg: Payton Talbott zwyciężył Camerona Saaimana przez nokaut techniczny TKO w 21 sekundzie drugiej rundy
  • 65,8 kg: Youssef Zalal pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców) Billy’ego Quarantillo po minucie i 50 sekundach drugiej rundy
  • 65,8 kg: Fernando Padilla pokonał przez poddanie (duszenie D’Arce) Luisa Pajuelo po 2 minutach 45 sekundach pierwszej rundy