https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoły z Pierania (gmina Dąbrowa Biskupi) i z Turcji wspólnie realizują „Erasmusa”

Dominik Fijałkowski
Szkoła w Pieraniu znana jest w regionie jako placówka dbająca o kultywowanie historycznych tradycji, zwłaszcza tych związanych z Powstaniem Wielkopolskim
Szkoła w Pieraniu znana jest w regionie jako placówka dbająca o kultywowanie historycznych tradycji, zwłaszcza tych związanych z Powstaniem Wielkopolskim Dominik Fijałkowski
Szkoła Podstawowa im. Pierańskiego Oddziału Straży Ludowej w Pieraniu przystąpiła do realizacji projektu Erasmus+.

- Projekt nazwany został „KUJAWY: kompetencje uczą jedności, aktywności, współpracy: you, me and us”. Jego celem jest jest poprawa warunków edukacyjnych oraz rozwój kompetencji uczniów z naszej szkoły oraz z Soner Kutlu Bilim ve Sanat Merkezi w Turcji - mówi Lidia Przekwas, dyrektor SP w Pieraniu.

Adresatami projektu są przede wszystkim uczniowie, którzy w niedalekiej przyszłości staną się pełnoprawnymi obywatelami Europy. Dotyczy on także rodziców i nauczycieli. W projekcie uczestniczy około 150 uczniów i około 30 nauczycieli. Ci ostatni szkolić się będą w zakresie stosowania innowacyjnych metod dydaktycznych.

- Chcemy zachęcić uczniów do kontynuowania edukacji i rozwijania aspiracji zawodowych. Projekt ma wpłynąć na rozwój umiejętności wykorzystania przez uczniów technologii cyfrowych w nauczaniu, jak i w codziennym życiu szkolnym - dodaje dyrektor pierańskiej podstawówki.

Planowane są działania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Umożliwiają one sprawny przepływ informacji pomiędzy partnerami. Projekt będzie również promował gry sportowe oraz planszowe jako sposób integracji.

- Uczniowie, wspierani przez nauczycieli, będą odpowiedzialni za samodzielne tworzenie projektów multimedialnych, które nie tylko rozwijają kompetencje cyfrowe, ale także uczą odpowiedzialnego korzystania z mediów - słyszymy od Lidii Przekwas.

Wykorzystywane będą innowacyjne gry edukacyjne pod nazwami: „Muzeum w pudeł-ku” (przybliża kulturę i historię krajów partnerskich) i „Matematyka w pudełku” (rozwija umiejętności analitycznego myślenia u uczniów).

Udział w międzynarodowym programie to także lepsza znajomość języków obcych, technologii cyfrowych, nauk przyrodniczych i matematycznych. To również reaktywacja tradycyjnych gier w celu zachowania dziedzictwa kulturowego i zwiększenia świadomości różnorodności kulturowej.

Projekt realizowany jest na platformie eTwinning, co umożliwia jego szersze rozpowszechnienie oraz popularyzację nowoczesnych metod kształcenia w innych placówkach.

- Liczymy, że realizując międzynarodowy projekt edukacyjny wzmocniona zostanie współpraca pomiędzy polskimi i tureckimi szkołami, a uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne we współczesnym świecie - zauważa dyrektor Lidia Przekwas.

Trwa głosowanie...

Czy lubisz czytać książki?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska