"Szosa" Żnin na Bike Cross Maraton w Chodzieży

Szymon Cieślak
KS Szosa Żnin
W minioną niedzielę rowerzyści z Klubu Sportowego "Szosa" Żnin wzięli udział w imprezie z cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB w Chodzieży.

Jak wspominają uczestnicy, 28-kilometrowa trasa była wymagająca. Ze względu na ukształtowanie terenu, można ją określić mianem "górskiej". Do tego dochodziła duża rywalizacja (355 mężczyzn, 53 kobiety) i wysoka temperatura.

- Chwila nieuwagi i można było nie ukończyć wyścigu lub, tak jak nasz zawodnik, poważnie się potłuc zaliczając upadek - relacjonuje Marek Kozłowski.

Zawodnicy z KS "Szosa" dojechali do mety. Emila Plaskata zajęła 7 miejsce w kategorii K3, Szymon Plaskaty (kat. M3) do mety dojechał jako 50 uczestnik. Mirosław Kozłowski zajął 99 miejsce (kat. M3), a Marek Kozłowski 62 miejsce (kat. M4).
Kolejną okazję do pokazania swoich umiejętności rowerzyści ze Żnina będą mieli 25 czerwca. Wyścig odbędzie się w Skokach (powiat wągrowiecki).

Na szczęście wszyscy dojechali do mety zajmując w swoich kategoriach następujące miejsca: Emilia Plaskaty zajęła 7 miejsce (K3), Szymon Plaskaty zajął 50 miejsce (M3), Mirosław Kozłowski zajął 99 miejsce (M3), Marek Kozłowski zajął 62 miejsce (M4). W zawodach wzięło udział 355 mężczyzn i 53 kobiety. Następny wyścig 25 czerwca w Skokach.