Po raz trzeci w Żninie odbył się Enea Żnin Triathlon. Tak było w Cukrowni Żnin. Zdjęcia, wideo

Szymon Cieślak
W Żninie zorganizowano po raz trzeci Enea Żnin Triathlon. Na starcie w trzech dystansach stanęło ponad 1350 zawodników. Impreza odbyła się w niedzielę (26.05.2024), a jej bazą była Cukrownia Żnin.

Kolejna porcja zdjęć:

Spis treści

Uczestnicy III Enea Żnin Traithlon 2024 mieli do wyboru trzy dystanse.

• 1/8 iron mana (475m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu) – dedykowany debiutantom lub sprinterom
  • 1/4 iron mana (950m pływania, 45 km jazdy rowerem,10,55 km biegu) – dla bardziej doświadczonych zawodników
  • 1/2 iron mana (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 21,1km biegu) – rekomendowany dla tych, którzy lubią wysiłek trwający nieprzerwanie od 4 do 6 godzin

W każdym z dystansów można było zmierzyć się indywidualnie, lub w sztafecie.

Wyniki 1/2 IM (sztafeta)

1. Klub Sportowy Szosa Żnin (Tomasz Spychalski, Marek Kozłowski, Michał Senger)
  2. Trifecta Klub (Maciej Wedel, Julien Franche, Kamil Orzol)
  3. Zmiana Bociana (Andrzej Wojciechowicz, Piotr Kwapisiewicz, Mateusz Krygowski)

W tej kategorii piąte miejsce zajął drugi zespół Szosy Żnin, czyli: Marta Napierała, Jarosław Ciuper, Sławomir Walczak. Natomiast na 8. miejscu uplasowali się zawodnicy Cukrowni Żnin (Mateusz Bazyl, Kacper Winklarz, Dominika Stelmaszewska).

Wyniki 1/4 IM (sztafeta)

1. Solano (Jędrzej Gralik, Robert Majewski, Jakub Szlinger )
  2. FORDON BIKERS (Piotr Kubowicz, Szymon Szczukowski, Tomasz Konopiński)
  3. KFM TEAM (Jan Śledźiński, Kamil Kuchciński ,Sławomir Kuchciński)

Wyniki 1/8 IM (sztafeta)

1. ENEA TEAM (Piotr Cywiński, Łukasz Bartkowiak, Marcin Mostowski)
  2. Gucio Team (Michał Borowczyk, Krzysztof Ziętara, Marek Ziętara)
  3. ElenSPORT.pl Sklepy Sportowe (Łukasz Basiński, Marek Przybytkowski, Jagoda Majkowska).

Tuż za podium uplasowała się kolejna drużyna klubu sportowego Szosa Żnin, czyli: Karolina Maciejewska, Rafał Maciejewski, Maciej Maćkowski. Natomiast piąte miejsce zajął FrigoTeam: Jarosław Kołodziejski, Hugo Esteban Escudero, Nobuhiko Bando.