Szubinianka uległa Brzysko-Rolowi

Szymon Fiałkowski
Piłkarze czwartoligowej Szubinianki w swoim pierwszym sparingu przegrali z Brzysko-Rolem Brzyskorzystewko 1:2

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

LKS Szubinianka Szubin - KP Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 1:2 (0:0)
Bramki: Adam Kardasz (karny) - Tomasz Krysiński, Mateusz Janasiński.
SZUBINIANKA: Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, R. Jurek, M. Bakaj - Klajbor, Kardasz, Obremski, Cegiełka - S. Żurawski, Pokorski; na zmiany weszli: Kopaczewski, M. Janicki, D. Janicki, Staszak.
BRZYSKO-ROL: Pankowski - R. Krygier, Grochowski, Klucz, Kowalik - T. Witkowski, Kowalski, Ł. Siatka Kurowski - Krysiński, Jankowski; na zmiany weszli: Szpechciński, Ł. Janicki, Wilk, Piechowiak, Milejczak, Janasiński.
Sędziował: Ariel Gacka (Bydgoszcz).

Mecz rozegrano przy sporym mrozie, jednak to nie przeszkodziło piłkarzom w rozegraniu niezłego pojedynku. Już w pierwszej połowie, oba zespoły mogły strzelić kilka bramek. Bardzo dobrze w szubińskiej bramce spisywał się w pierwszej połowie Kazimierz Kostkowski, który obronił uderzenia Krysińskiego, Milejczaka i Kurowskiego. Po jednej z akcji Szubinianki, piłkę z linii bramkowej wybił Rafał Krygier.

Przeczytaj także: Pierwsze zwycięstwo! Zawisza pokonał Wartę Poznań! [wideo i zdjęcia]

Po pierwszej bezbramkowej połowie, drugą lepiej znacznie rozpoczęli piłkarze z Brzyskorzystewka, którzy bardzo szybko po rozpoczęciu gry w drugiej połowie strzelili dwie bramki. Najpierw, do szubińskiej bramki trafił Tomasz Krysiński, który wykorzystał idealne podanie Tomasza Szpechcińskiego, a w 54. minucie, na 2:0 podwyższył Mateusz Janasiński, wykorzystując podanie od Tomasza Witkowskiego pewnie umieścił piłkę w siatce Adama Kopaczewskiego.

Następnie szubiński bramkarz kilkukrotnie uratował swoją drużynę od straty kolejnych bramek, a ponadto bardzo nieskuteczni tego dni byli Krysiński, Łukasz Janicki oraz Milejczak, którzy seryjnie nie wykorzystywali swoich okazji.

Czwartoligowca stać było tylko na bramkę w samej końcówce spotkania. Sebastian Żurawski został sfaulowany przez Rafała Krygiera, a z rzutu karnego piłkę w siatce umieścił Adam Kardasz, który w rundzie wiosennej
będzie piłkarzem LKS Szubinianki Szubin. Zawodnik, który w rundzie jesiennej grał w trzecioligowym Chemiku, trenuje z szubińskim zespołem od kilku tygodni.

Dla obu drużyn był to początek serii spotkań sparingowych. Piłkarze Szubinianki swój kolejny sparing ponownie rozegrają na boisku bydgoskiego Chemika ze sztuczną nawierzchnią. W piątek, o godzinie 20.00., podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego zagrają z Czarnymi Nakło, zaś piłkarze z Brzyskorzystewka zagrają w niedzielę z Sokołem Damasławek.