https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szykują się zmiany w szkołach podstawowych - pomysły. W czwartek rząd ogłosi nowe obostrzenia

Justyna Trawczyńska
Opracowanie:
Szykują się zmiany w szkołach podstawowych - pomysły. W czwartek rząd ogłosi nowe obostrzenia
Szykują się zmiany w szkołach podstawowych - pomysły. W czwartek rząd ogłosi nowe obostrzenia Robert Wozniak/zdjęcie ilustracyjne
Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne dni i kolejne rekordy osób, u których testy potwierdziły obecność koronawirusa. Coraz więcej osób zakażonych umiera. W szpitalach coraz więcej łóżek jest zajętych. Rząd podejmuje działania, aby opanować sytuację. W czwartek szykuje się zaostrzenie kolejnych obostrzeń. Wśród nich mogą znaleźć się uczniowie szkół podstawowych. Co się może dla nich zmienić? Sprawdźcie.

Zobacz wideo: Koronawirus - pojawiły się nowe objawy.

Po kolejnych rekordach nowych zakażeń koronawirusem w Polsce rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia. Zapowiedział to w Polskim Radiu Piotr Müller, rzecznik rządu.

- Decyzje jeżeli chodzi o obostrzenia zapadną w czwartek.

Szkoły w strefie żółtej i czerwonej

Polska w tej chwili jest podzielona na dwie strefy: czerwoną i żółtą. W strefie czerwonej wprowadzono dodatkowe obostrzenia, także dotyczące szkół. W tych strefach uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci mają zajęcia zdalne (z wyjątkiem zajęć praktycznych). W strefie żółtej Ci uczniowie uczą się hybrydowo.

W obu strefach uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli uczą się stacjonarnie. W związku ze wzrastająca liczbą stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w czwartek mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia dla tej grupy uczniów.

Zmiany w szkołach podstawowych. Jakie są możliwe scenariusze?

Rząd rozważa możliwość wprowadzenia nauki hybrydowej w najstarszych klasach szkół podstawowych. Uczniowie klas IV - VIII uczyliby się na zmianę - tydzień w domu, a tydzień w szkole.

Mało prawdopodobne, by nowe obostrzenia już teraz dotknęły uczniów najmłodszych klas (I-III).

Premier Mateusz Morawiecki już przed tygodniem zapowiadał, że klasy I-III i przedszkola będą funkcjonowały normalnie tak długo jak się da, by rodzice dzieci nie musieli znów korzystać z zasiłków opiekuńczych.

Rzecznik rządu nie wyklucza jednak ograniczenia działalności podstawówek. - Taki wariant był brany pod uwagę - przyznaje.

W środę i czwartek (21 i 22 października) Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ma analizować, jak wprowadzenie nauki hybrydowej i zdalnej w szkołach średnich i wyższych wpłynęło na przemieszczanie się młodych ludzi.

- Nauka zdalna to jest dalece nie to samo, co nauka stacjonarna - przyznał podczas wystąpienia w Sejmie Mateusz Morawiecki. I podkreślił, że rozumie wszystkich, którzy wolą tryb bezpośredniego nauczania. - Ale musimy odpowiadać na to, co nam grozi, a grozi nam przyrost osób zakażonych - zaznaczył.

Zmiany dotknąć mogą nie tylko szkoły, ale także kościoły i cmentarze, siłownie i baseny, czy organizatorów wesel.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska