MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ta grupa osób nie musi płacić Abonamentu RTV. Inni muszą uważać na stałe kontrole

S, MW, MM
Te osoby nie muszą opłacać Abonamentu RTV 2022. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.Zobacz na kolejnych stronach, kto nie musi płacić za abonament RTV w 2022 roku ------>
Te osoby nie muszą opłacać Abonamentu RTV 2022. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.Zobacz na kolejnych stronach, kto nie musi płacić za abonament RTV w 2022 roku ------>Pixabay
Jakie są kary za niepłacenie abonamentu RTV i kto może się spodziewać kontroli? Opłacić abonament RTV powinni wszyscy, którzy posiadają odbiornik radiowy lub telewizyjny. Opłata abonamentowa jest naliczana raz, bez względu na to ile odbiorników posiadamy.

Sprawdź, co może ci grozić, jeśli nie zarejestrowałeś odbiornika lub zalegasz z płatnościami.

Za kontrole odpowiedzialna jest przede wszystkim Poczta Polska, a nad tą nadzór sprawuje minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Kontroli mogą się spodziewać osoby, które nie wyrejestrowały odbiorników radiowych i telewizyjnych, a przestały za nie płacić. Jeśli podczas kontroli okaże się, że takie osoby mają w domu telewizor czy radio, kontrolerzy wymierzą karę. Za niepłacenie abonamentu RTV grozi kara w wysokości 30-krotności miesięcznej kwoty abonamentu RTV. Od 2021 roku wynosi ona 735 zł.

Z kolei osobom, które nie uiszczają opłaty abonamentowej regularnie, zostaną naliczone odsetki. Zaległe zobowiązania z tytułu RTV przedawniają się w tym samym okresie, co należności podatkowe, czyli wraz z upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności. Tak więc pod koniec 2022 roku przedawnią się zaległości naliczone od początku 2017 roku, a pod koniec 2021 roku przedawniły się zaległości od początku 2016 roku.

Do dłużników abonamentowych Poczta Polska wysyła wezwania do zapłaty. Jak można w nich przeczytać, na uregulowanie całej zaległości, adresat ma 7 dni. Jeśli tego nie zrobi, to egzekwowanie zadłużenia następuje na podstawie tytułu wykonawczego przekazanego do właściwego urzędu skarbowego, któremu podlega osoba mająca zadłużenie.

Zobacz także: Te osoby muszą płacić abonamentu RTV za radio w samochodzie. Zobacz - kto musi płacić, a kto jest zwolniony z opłat
Zobacz także: Te osoby nie muszą opłacać abonamentu rtv. Uważać muszę też posiadacze radia w autach!

Zaległy abonament RTV fiskus może ściągać np. z: nadpłaty podatku dochodowego, z rachunku bankowego, poprzez komornika, z emerytury czy z pensji. Co ważne, dług z tytułu zaległego abonamentu obejmuje nie tylko należność główną, ale również odsetki i koszty egzekucji. Najwyższe możliwe zadłużenia obecnie wynosi prawie 1500 zł.

Ta grupa osób nie musi płacić Abonamentu RTV. Oni są na liście zwolnionych z tego obowiązku

W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - w poniższej galerii podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska