Tadeusz Haręza startował w mistrzostwach Europy w klasie 0-500. Był piąty

(dm)
Tadeusz Haręza startował w mistrzostwach Europy w klasie 0-500
Tadeusz Haręza startował w mistrzostwach Europy w klasie 0-500 Przemysława Powala/archwum
Zawody odbyły się w czeskich Jedovnicach. Reprezentant Team Haręza Żnin w ubiegłym roku w Myśliborzu zdobył brązowy medal.

Niestety, nie udało się powtórzyć tego sukcesu. Haręza ukończył zmagania na piątym miejscu. Triumfował Austriak Attila Havas (Austria). Za nim uplasowali się kolejno: Giuseppe Rossi (Włochy), Robert Hencz (Czechy), Ferenc Csako (Austria).

Brąz Synorackiego

W miniony weekend odbyły się także inne motorowodne imprezy. Chodzież była gospodarzem mistrzostw świata klasy O-125 oraz mistrzostw Europy w klasie OSY400.

W O-125 bardzo dobrze spisał się Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK). Zdobył brązowy medal. Tuż za nim uplasował się Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK).

Pozostali reprezentanci Polski: Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka) oraz Michał Świerczyński (Kotwica Poznań) wywalczyli ósmą i dziewiątą lokatę. Zwyciężył Włoch Manuel Zambelli, a drugi był Rene Behncke z Niemiec.

Przeczytaj także: Tadeusz Haręza trzeci w Wodnym Festiwalu w Janikowie

Strumnik na podium

Trzeci w europejskim czempionacie w klasie OSY400 był Cezary Strumnik z Przygody Chodzież. Triumfowali dwaj Estończycy Sten Kalder i Rasmus Haugasmagi. Bartosz Chojnacki był piąty, a Tomasz Mordal (obydwaj Kotwica Poznań)dziewiąty.

Maciej Wojewódzki (WKS Zegrze) wywalczył dziesiątą pozycję. Michał Kożycki (Szczeciński Klub Motorowodny LOK) był trzynasty Filip Korybalski (Posnania) czternasty, a Michał Kausa (Baszta Żnin) osiemnasty.

Sukces we Francji

W drugiej eliminacji mistrzostw świata formuły 4S w Epinay we Francji na drugą pozycję zajął Adrian Maniewski (Ślizg Zduńska Wola). Siódma była Ada Przybył (WKS Zegrze).