Gminę Zakrzewo rozwiązano w 1975 roku po reformie administracyjnej. Teren niewielkiej gminy podzielono między Dobre, Koneck i Bądkowo. Mieszkańcy jednak nie byli zadowolenie ze zmian i walczyli, o przywrócenie gminy. Zorganizowano także plebiscyt, w którym opowiedzieli się całe społeczeństwo. W 1981 roku utworzono komitet reaktywowania gminy Zakrzewo, na posiedzeniu 25 maja 1981 roku obecni byli: Stanisław Serkowski, Jerzy Pomianowski, Lucjan Kaźmierczak, Marian Gmiński, Wacław Chlewicki, Jen Kempara, Gabriel Gmiński, Józef Nowak. Uzgodniono wówczas kandydaturę na pełnomocnika Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku – Lecha Studzińskiego.
Droga do reaktywacji była długa. Pierwszy termin powołania gminy Zakrzewo przypadł na 1 stycznia 1982 roku, ale plany pokrzyżował Stan Wojenny. Nowy termin wyznaczono na 1 października 1982 roku. Pierwsza sesja rady gminy odbyła się pięć dni później. Przewodniczącym Gminnej Rady Narodowej został Ryszard Polanowski, a naczelnikiem Lech Studziński, który swoją funkcję pełnił do 1990 roku.
Na uwagę zasługuje zbiórka mieszkańców na remont i malowanie siedziby Urzędu Gminy.
Wójtowie gminy Zakrzewo:
- Lech Studziński 1990 – 1995 rok
- Ryszard Borowski od 2 do 30 października 1995 roku
- Marek Ziemiński 1995 – 2014 rok
- Artur Nenczak od 2014
Podczas uroczystej sesji rady gminy, która odbyła się 17 września, przyznano Annie Gembickiej tytuł Honorowy obywatel gminy Zakrzewo. Taki tytuł mają również Marek Ziemiński i Andrzej Kownacki.
Pamiątkowe medale otrzymali także mieszkańcy i przyjaciele gminy, którzy swoimi działaniem dążą do jej rozwoju.
Nie obyło się bez życzeń i gratulacji.
Na zakończenie panie z gminnych KGW częstowały smakołykami, na scenie zaprezentowały się zespoły z Domu Kultury. Były także koncerty gwiazd: Andrea Lattari, zespołu Mejk i Formacji Mpower.
