W tym roku zorganizowano już XXI edycję przeglądu, który promuje kulturę i sztukę ludową, a także dziedzictwo kulinarne. Stanowi też doskonałą formę promocji Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
- Impreza przyczynia się do zwiększenia aktywności i integracji środowiska wiejskiego oraz ma szansę stać się lokalnym świętem kulturalnym. Urokliwie i pełne czaru miejsce jakim jest Zamek Golubski, w którym corocznie odbywa się festiwal do doskonały punkt spotkań zarówno artystów, Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, jak i mieszkańców regionu – informuje prezes PTTK w Golubiu-Dobrzyniu Stefan Borkowicz.
W przeglądzie uczestniczyło kilkanaście zespołów: Wesoła Harmonia, Karbowianie, Łubianki, Kruszynioki, Kociewianki, Pałuki, Gniewkowianie, Arioso, Piotrkowianie. Organizatorzy zaplanowali też występ Orkiestry Dętej działającej przy szkole muzycznej w Golubiu-Dobrzyniu. Na otwarciu pojawiły się m.in. władze województwa oraz samorządów z powiatu golubsko-dobrzyńskiego.
W programie imprezy znalazły się także degustacje potraw tradycyjnych przygotowanych przez KGW z regionu, m.in. powiatu golubsko-dobrzyńskiego i brodnickiego.
Zobacz zdjęcia z Przeglądu Zespołów Ludowych na zamku w Golubiu-Dobrzyniu
Imprezę przygotował Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego, przy współpracy z Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Toruniu oraz Departamentem Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj w serwisie:
W Kowalewie Pomorskim stawiają na promocję ekologii Zdrowe jedzenie i moda z recyklingu na Ekobiesiadzie
Zobacz jak przygotowany jest na sezon 2023 ośrodek nad jeziorem Okonin To jezioro zachwyca wodą
