MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak łatwo stracisz prawo jazdy 2022. Oto przewinienia, za które dostaniemy najwięcej punktów karnych

OPRAC.:
Mateusz Mazur
Mateusz Mazur
Nowy taryfikator punktów karnych 2022. Od września tego roku najpoważniejsze wykroczenia na drodze są karane większą ilością punktów karnych. Zdecydowanie łatwiej i szybciej można stracić prawo jazdy. Sprawdź, co grozi za największe grzechy na drodze. Zobacz za co można dostać najwięcej punktów karnych w nowym taryfikatorze i za jakie przewinienia grozi podwójny mandat. Szczegóły i stawki prezentujemy na kolejnych stronach ----->
Nowy taryfikator punktów karnych 2022. Od września tego roku najpoważniejsze wykroczenia na drodze są karane większą ilością punktów karnych. Zdecydowanie łatwiej i szybciej można stracić prawo jazdy. Sprawdź, co grozi za największe grzechy na drodze. Zobacz za co można dostać najwięcej punktów karnych w nowym taryfikatorze i za jakie przewinienia grozi podwójny mandat. Szczegóły i stawki prezentujemy na kolejnych stronach ----->Janusz Wójtowicz
Tak łatwo stracisz prawo jazdy 2022. Od września tego roku najpoważniejsze wykroczenia na drodze są karane większą ilością punktów karnych. Zdecydowanie łatwiej i szybciej można stracić prawo jazdy. Sprawdź, co grozi za największe grzechy na drodze.

Smaki SEZON 4 ODC 34

od 16 lat

W Polsce od początku 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Znalazły się w nim nowe kary m.in. za przekraczanie prędkości. Kierowcy, którzy nie stosują się do ograniczeń płacą bardzo duże kary - do 2500 złotych.

Nowy taryfikator punktów karnych 2022 - tabela

To jednak nie koniec zmian. Od 17 września weszły w życie nowe przepisy, zwiększające liczbę otrzymywanych punktów karnych za najpoważniejsze wykroczenia. Od tego dnia tylko za jedno przewinienie na drodze możemy otrzymać aż 15 punktów karnych.

Zdecydowanie szybciej można zatem stracić prawo jazdy. Wystarczą dwa poważne wykroczenia, by utracić uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zobacz także:Oto nowy pomysł karania kierowców. Podwójne mandaty za to samo wykroczenie - będą drakońskie kary!

Od 17 września także zaczął obowiązywać mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od uregulowania mandatu.

Dodatkowo punkty będą kasowane dopiero po upływie 2 lat, a nie jak dotychczas po roku. Nowością jest, że termin ten jest liczony od dnia zapłaty grzywny.

Dodatkowo od tego samego dnia obowiązują przepisy, dotyczące tzw. podwójnych mandatów. Kara ma polegać na tym, że kierowca, który w ciągu dwóch lat od popełnienia wykroczenia popełni je po raz kolejny, zapłaci dwukrotność stawki przewidzianej w taryfikatorze mandatów. Podwójny mandat ma obowiązywać w przypadku wybranych wykroczeń.

Punkty karne na 2 lata - lista

Zobacz za co można dostać najwięcej punktów karnych w nowym taryfikatorze i za jakie przewinienia grozi podwójny mandat. Szczegóły i stawki prezentujemy w naszej galerii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska