
"Cicha depresja", nazywana też "uśmiechniętą depresją" to poważny problem. Osoby, które na nią cierpią, często ukrywają uczucia, wydają się być zadowoleni ze swojego życia, szczęśliwi i spełnieni a w rzeczywistości mogą bardzo cierpieć. Część osób z cichą depresją nie zdaje sobie z tego sprawy i cierpi w milczeniu.
Istnieją jednak pewne oznaki, które pomagają rozpoznać "uśmiechniętą depresję". Warto zdawać sobie z nich sprawę. Te objawy mogą wskazywać na "cichą depresję".
Oto najważniejsze oznaki, których nie wolno lekceważyć - szczegóły w galerii >>>>>

UDAWANIE EMOCJI
Osoby, które cierpią na "cichą depresję", często ukrywają uczucia, wydają się być zadowolone ze swojego życia, szczęśliwe i spełnione a w rzeczywistości mogą bardzo cierpieć. Z zewnątrz wygląda, że wszystko dobrze się układa. Osoba z "uśmiechniętą depresją" w towarzystwie innych ludzi może być uznawana nawet za przesadnie szczęśliwą i zbyt pełną energii a jednocześnie może nie angażować się w rozmowę tak, jak robiła to wcześniej a jej odpowiedzi mogą być niejasne i wymijające. Uśmiecha się i jednocześnie milczy.

REZYGNACJA Z ZAJĘĆ
Osoby z cichą depresją mogą wycofywać się z życia, rezygnować z pewnych czynności i zajęć, unikać obowiązków oraz dodatkowych aktywności czy hobby, nawet jeśli dotąd wykonywała je chętnie i z zaangażowaniem.

PROBLEMY ZE SNEM
Wiele osób z cichą depresją ma kłopoty ze snem i cierpi na bezsenność. Częste jest wybudzanie się w środku nocy oraz problemy z zaśnięciem.