
WŁOSY STAJĄ SIĘ CIEŃSZE
Upływający czas można zaobserwować w zmianie grubości samej łodygi włosa.

WŁOSY STAJĄ SIĘ SUCHE I SZORSTKIE
Wraz z wiekiem włosy stają się bardziej suche i szorstkie. Jest to związane z malejącą produkcją sebum przez gruczoły łojowe.

SIWIENIE WŁOSÓW
Starzenie się samego mieszka włosowego można zauważyć w postaci siwienia. Mechanizm siwienia w uproszczeniu polega na wyczerpaniu się pigmentu we włosach. To efekt naturalnego procesu starzenia się organizmu, który może zacząć się stopniowo już w wieku około 25 lat. Zdarza się, że siwe włosy mogą także pojawić się u osób nawet po 20. roku życia lub wcześniej i wynikać na przykład z predyspozycji genetycznych.
Siwe włosy charakteryzują się większą szorstkością, sztywnością i matowością, gdyż nie zawierają już naturalnego barwnika i są puste w środku, co zmienia ich strukturę.

STARZENIE SIĘ SKÓRY GŁOWY
Na kondycji włosów odbija się również proces starzenia się samej skóry głowy, która wraz z wiekiem staje się bardziej podatna na podrażnienia, jest bardziej wrażliwa i przesuszona. Do codziennej pielęgnacji warto włączyć masaże skóry głowy pobudzające krążenie i sprzyjające lepszemu odżywieniu cebulek. Wskazane są peelingi skóry głowy, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowej higieny włosów i lepszej absorpcji czynników odżywczych na kolejnych etapach pielęgnacji. Usunięty podczas peelingu nadmiar sebum i zanieczyszczeń daje mieszkom włosowym lepsze warunki do funkcjonowania.