
Chojnice
W przeddzień Święta Niepodległości można było obejrzeć wystawę polskich orderów i odznaczeń w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach. Zbiory pochodzą z kolekcji Zbigniewa Reszkowskiego.
Więcej zdjęć: >> tutaj <<

Inowrocław
Wpierw masz św. w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, a następnie manifestacja patriotyczna pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Tak w Inowrocławiu obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Garnizonu Inowrocław, władz miasta, powiatu, gminy Inowrocław, partii politycznych, organizacji społecznych oraz młodzież szkolna. Odbył się apel pamięci. Wojsko oddało salwy honorowe. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia. Delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i zapaliły znicze.
Więcej zdjęć: >> tutaj <<

Inowrocław
350 zawodników wzięło udział w I Biegu Niepodległości w Inowrocławiu. Rywalizowali na dystansie 5 kilometrów, ze startem na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków oraz metą pod halą widowiskowo-sportową.
Pierwsze miejsce zajął Kamil Michalec z Krosna. Drugi był Rafał Tomkiewicz z Tuczna, a trzeci Ryszard Szymański z Dąbrówki. Wśród pań najszybszą okazała się Sylwia Nawrocka z Inowrocławia. Druga w klasyfikacji kobiet była Anna Grecman z Inowrocławia, a trzecia Małgorzata Rymarkiewicz z Bydgoszczy.
Więcej zdjęć: >> tutaj <<

Inowrocław
Nie tylko patriotycznie i na sportowo obchodzili inowrocławianie Narodowe Święto Niepodległości. W hali widowiskowo-sportowej mieli oni również okazję wziąć udział w festynie rodzinnym "Z gęsiną w tle". Imprezę uświetniły występy kapeli góralskiej "Zbóje", pokazy akrobatyczne, iluzjonisty oraz mistrza od baniek mydlanych. Była okazja nauczyć się wypiekać chleb, no i podjeść przysmaków z gęsiny.
Więcej zdjęć: >> tutaj <<