Na wstępie warto podkreślić, że zobowiązania finansowe, które na siebie bierzemy powinniśmy spłacać. Zdarzają się jednak trudne sytuacje losowe, w których spłata długów przestaje być możliwe. To np. utrata pracy czy choroba bliskich, która może pochłonąć życiowe oszczędności.
Zaciągając finansowe zobowiązanie nie zakładamy, że możemy mieć problem z jego spłatą. Jeśli jednak nie możemy spłacić swoich zobowiązań warto poszukać pomocy. Takimi sprawami zajmuje się wiele fundacji, warto zgłosić się do nich po pomoc.
Zobacz koniecznie: Te długi przedawnią się w 2023 roku. Tych długów nie trzeba spłacać - to warto wiedzieć
Co możemy zrobić w sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie spłacić naszych długów. Pamiętać należy, że każda sytuacja jest inna i warto naszą konkretną rozpatrywać indywidualnie z prawnikami, którzy pomogą nam znaleźć najlepsze rozwiązanie wyjścia z trudnej sytuacji.
Nie powinniśmy także brać na siebie finansowych zobowiązań i z góry zakładać, że nie będziemy ich spłacać.
Szacuje się, że ponad 2 mln Polaków nie może uporać się z przeterminowanymi długami, których wartość wynosi w sumie prawie 50 mld zł!
Jak uwolnić się od długów?
Sposobem na wyjście z dramatycznej sytuacji jest upadłość konsumencka. Ważne. Ogłoszenie upadłości to ostateczność! W poniższej galerii zobaczcie jakie są metody wyjścia z długów:
