Z pralki korzystamy raz-dwa razy w tygodniu, a niekiedy nawet codziennie. Wraz z kolejnymi cyklami prania na uszczelkach, filtrze czy bębnie pralki osadzają się resztki detergentów, pozostałości środków piorących. Obecność wody i resztek detergentów powoduje, że w pralce powstaje pleśń, odkłada się kamień. Przez to ubrania brzydko pachną, powstają na nich nieestetyczne smugi, a z samej pralki śmierdzi.
Nagromadzony brud utrudnia swobodny przepływ wody i detergentów, przez co pralka gorzej pierze, spada jej wydajność, a nawet może to doprowadzić do awarii pralki. Dzięki regularnemu czyszczeniu można utrzymać sprawność urządzenia przez długi czas, unikając drogich napraw czy kupna nowego sprzętu. Nasze pranie będzie za każdym razem czyste, pachnące i bez plam.
Pleśń i grzyby są nie tylko nieestetyczne oraz powodują brzydki zapach z pralki i ubrań, ale także mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego regularne czyszczenie pralki jest koniecznością. Najlepiej powtarzać je co miesiąc.
Jakie elementy pralki trzeba czyścić?
Należy zadbać przede wszystkim o czystość szuflady na detergenty i uszczelek przy drzwiczkach pralki.
Wielu użytkowników bagatelizuje mycie szuflady na detergenty, co prowadzi do gromadzenia się brudu i pleśni. Zaniedbanie tego obszaru może nie tylko sprawić kłopoty techniczne, ale również stać się przyczyną niedopierania ubrań przez pralkę. Oprócz tego należy zadbać o czystość uszczelek przy drzwiczkach, gdyż często gromadzą brud, pleśń i resztki detergen
Czym wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziało?
Niestety, wiele osób nie wie, że pralkę należy regularnie czyścić, zapomina o tym, albo po prostu odkłada to, bo obawia się, że to bardzo kosztowne i czasochłonne. Jednak pralkę można bardzo łatwo wyczyścić domowymi sposobami. Zobacz triki na czyste i pachnące pranie.