Gazeta Pomorska

Tak wyglądają Linki z Pesy dla Deutsche Bahn. Prezentacja w Dortmundzie [zdjęcia]

Pociąg Link z bydgoskiej Pesy został  zaprezentowany (8 listopada) przez Deutsche Bahn w Dortmundzie podczas uroczystości 75-lecia Bazy DB w tym mieście.

Pesa/Tomasz Marciniak

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Tak wyglądają Linki z Pesy dla Deutsche Bahn. Prezentacja w Dortmundzie [zdjęcia]

Pociąg Link z bydgoskiej Pesy został zaprezentowany (8 listopada) przez Deutsche Bahn w Dortmundzie podczas uroczystości 75-lecia Bazy DB w tym mieście.

To właśnie tam serwisowane są spalinowe Linki, które już wożą pasażerów w rejonie Sauerland. Prezentacja to oficjalne potwierdzenie wprowadzenia do ruchu pojazdów produkowanych przez Pesę na podstawie umowy ramowej podpisanej w 2012 r. Do końca października do Niemiec wyjechało 21 pojazdów dwuczłonowych, 20 z nich jest już eksploatowanych w Dortmundzie, kolejny trafił do Frankfurtu. Do marca 2019 r. Pesa ma dostarczyć kolejne 16 pociągów dla DB.

Joachim Küntzel, prezes urzędu organizacji przejazdów w Nadrenii - Westfalii powiedział, że nie wierzył, że ten kontrakt się uda, nie wierzył w Pesę: - Ale teraz jestem zadowolony ze współpracy DB i bydgoskiej firmy, choć była ona trudna. Wierzę, że Pesa zdąży do końca marca z resztą pociągów.

Strefa Biznesu z Dortmundu. Deutsche Bahn zaprezentowało Linka z Pesy

Polecamy