https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak żyją miliarderzy Omenaa Mensah i Rafał Brzoska. Opływają w luksusach, ale i dzielą się bogactwem

(iwo)
Opracowanie:
Omenaa Mensah i Rafał Brzoska - miliarderzy, jedni z najbogatszych ludzi w Polsce, nie pozostają obojętni na potrzebujących. Angażują się w akcje charytatywne, wspierają młodych, zdolnych Polaków, umożliwiając im studia na najlepszych, światowych uczelniach.
Omenaa Mensah i Rafał Brzoska - miliarderzy, jedni z najbogatszych ludzi w Polsce, nie pozostają obojętni na potrzebujących. Angażują się w akcje charytatywne, wspierają młodych, zdolnych Polaków, umożliwiając im studia na najlepszych, światowych uczelniach. AKPA
Omenaa Mensah i Rafał Brzoska to małżeństwo biznesmenów i filantropów. Umiejętnie łączą świat biznesu i mediów z działalnością charytatywną. Oboje są znani nie tylko z sukcesów zawodowych, ale również z aktywności społecznej. Wspierają młodych, zdolnych ludzi, pomagają chorym. Dzięki powodzeniu w biznesie, Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wiodą luksusowe życie. Tak żyją małżonkowie miliarderzy - zdjęcia pokazujemy w galerii.

Spis treści

Kim jest Omenaa Mensah

Omenaa Mensah urodziła się 26 lipca 1979 roku w Jeleniej Górze. To prezenterka telewizyjna, dziennikarka i bizneswoman.

Jest córką Polki Izabelli i Ghańczyka Opoku. Jej matka ukończyła ochronę środowiska na Politechnice Wrocławskiej, a ojciec medycynę ze specjalizacją kardiotorakochirurgia.

Omenaa Mensah swoją karierę rozpoczęła w telewizji, zdobywając popularność jako pogodynka w stacji TVN. Z biegiem lat stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości medialnych w Polsce.

Mensah jest założycielką fundacji Omenaa Foundation, która zajmuje się wsparciem edukacji dzieci w Afryce. Jej zaangażowanie w projekty charytatywne, takie jak budowa szkoły w Ghanie, spotkało się z dużym uznaniem zarówno w Polsce jak i za granicą.

Oprócz działalności medialnej, Mensah prowadzi lub współprowadzi liczne firmy, np. handlujące luksusowymi meblami.

W 2022 roku wraz z Rafałem Brzoską zorganizowała „Konwoje polskich serc”, prywatne transporty pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej w ogarniętej wojną Ukrainie.

To tylko wybrane przykłady spośród jej bardzo bogatej działalności biznesowo - charytatywnej.

Kim jest Rafał Brzoska

Rafał Brzoska, mąż Omeny, urodzony 13 listopada 1977 roku w Raciborzu, to jeden z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców, założyciel i prezes Grupy Integer.pl, do której należy m.in. marka InPost.

To właśnie Brzoska stoi za sukcesem paczkomatów, które zrewolucjonizowały rynek logistyki w Polsce i zdobyły popularność na rynkach międzynarodowych.

Droga Brzoski do sukcesu nie była łatwa. Zaczynał jako drobny przedsiębiorca, ale jego innowacyjne podejście do logistyki i technologii pozwoliło mu stworzyć firmę, która dzisiaj jest warta miliardy złotych. InPost zadebiutował na giełdzie w Amsterdamie, a Brzoska stał się jednym z najbogatszych Polaków, regularnie pojawiając się na listach najzamożniejszych ludzi w kraju.

Tak żyją miliarderzy Omenaa Mensah i Rafał Brzoska - tak wygląda ich życie

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska pobrali się w 2019 roku.

Mają syna Vincenta (ur. 16 listopada 2017). Omenaa ma także córkę Vanessę (ur. 5 maja 2002) z poprzedniego związku, a Rafał Brzoska dwie córki z pierwszego małżeństwa.

Mensah i Brzoska często dzielą się chwilami z podróży, luksusowych wakacji i wspólnych projektów. Ich styl życia to połączenie pracy, pasji i przyjemności.

Para mieszka w luksusowej rezydencji, otoczona dziełami sztuki i nowoczesnym designem. Omenaa Mensah i Rafał Brzoska często angażują się w aukcje charytatywne i inne wydarzenia społeczne. Mimo że prowadzenie biznesów wymaga od nich wiele czasu, zawsze znajdują przestrzeń na rodzinę i wspólne pasje.

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska - z czego mają pieniądze?

Fortuna Rafała Brzoski pochodzi przede wszystkim z jego udziałów w InPost, który stale się rozwija, wchodząc na kolejne rynki zagraniczne i inwestując w nowe technologie.

Oprócz InPost, Brzoska inwestuje również w inne przedsięwzięcia, w tym na rynku nieruchomości.

Omenaa Mensah z kolei wzmacnia swoją pozycję łącząc pracę w mediach z działalnością charytatywną i biznesową. W 2012 roku uruchomiła przedsiębiorstwo Ammadora, tworzącą na zamówienie meble inspirowane sztuką. W 2018 roku uruchomiła markę Occhiello, specjalizującą się w szyciu męskich garniturów na zamówienie, a w 2020 rozszerzyła działalność o markę Amante.

Jest też wspólniczką m.in. w spółkach RiO Asi, Omi Productions, Omiimage, InHome Real Estate, O&R Holding, Ubieramypracowników.pl i FoodWell.

Tak żyją miliarderzy Omenaa Mensah i Rafał Brzoska - zobacz TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Styl życia

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska