Mało kto z nas jeszcze pierze ręcznie. Nawet ciuchy przeznaczone wyłącznie do prania ręcznego wrzucamy do pralki na program "pranie ręczne". Staliśmy się bardzo wygodni, ale przez to też dużo łatwiej nam zdjęć ciuch i od razu wrzucić do prania. Pewnie gdyby trzeba było je wyprać ręcznie zastanowilibyśmy się czy rzeczywiście on już nadaje się do prania.
Nie ma wątpliwości, że bieliznę pierzemy po każdym użyciu i od tej zasady nie powinno być odstępstw. Tu bakterie mają odpowiednie warunki do gromadzenia się więc nie ułatwiajmy im zadania.
Przeczytaj także: Takie są skutki dodania octu do prania. To tani i bardzo skuteczny sposób
Są jednak ciuchy, które pierzemy zdecydowanie za często choć wcale tego nie wymagają, bo nie są ani brudne, ani przepocone mimo to z łatwością trafią do pralki, a jak się okazuje to nie służy ani nam, ani ubraniom. Ubrania się szybciej niszczą, a my wydajemy zbędne pieniądze na pranie i częściej musimy wymieniać odzież. To również nie jest ekologiczne.
O tym jak powinniśmy prać dane ubrania dowiemy się z metki. Mamy tam określoną temperaturę, sposób ale nikt nie podaje jak często powinniśmy je prać. O tym musimy zdecydować sami. Jednak zarówno za rzadkie jak i za częste pranie nie będzie dla nich dobre. Dlatego trzeba znaleźć złoty środek. Oczywiście mówimy o ubraniach, które nie mają widocznych oznak noszenia, typu plam czy nieprzyjemnego zapachu. Inaczej będziemy też prać ciuchy latem a inaczej zimą. Przygotowaliśmy Wam jednak małą ściągę jak często powinno się prać dane ubrania.
Jak często prać ubrania? Których ubrań nie trzeba prać?
Zobaczcie jak często powinniśmy prać popularne części garderoby, a których nie musimy prać! Szczegóły w poniższej galerii:
