
Glejak wielopostaciowy jest rzadkim nowotworem mózgu, o którym mówi się zdecydowanie za mało. To wysoce naciekający guz, który rozprzestrzenia się jak pajęczyna w mózgu.
Może wystąpić w każdym wieku, często dotyka ludzi między 45 a 70 rokiem życia. Mężczyźni mają nieco wyższe ryzyko, ale choroba dotyka wszystkich grup wiekowych i płci.
Oznaki i objawy glejaka mogą się znacznie różnić w zależności od wielkości guza, jego lokalizacji w mózgu i tempa wzrostu.
Znajomość tych subtelnych objawów glejaka może pomóc w uzyskaniu szybszej diagnozy i leczenia. Jak go rozpoznać? Co może świadczyć o jednym z najbardziej agresywnych nowotworów? Jakie są jego wczesne objawy? Sprawdź na kolejnych slajdach naszej galerii >>>>>

BÓLE GŁOWY
Bóle głowy związane z glejakiem nie reagują na leki dostępne bez recepty w ten sam sposób, w jaki robią to inne bóle głowy. Zazwyczaj bóle są gorsze rano.

OSŁABIENIE
Niektóre objawy glejaka wielopostaciowego mają związek z miejscem, w którym rozwija się guz. Jeśli na przykład rośnie on w obszarze, który kontroluje ruchy ramienia, ramię może się osłabić.

PROBLEMY Z MÓWIENIEM
Niektóre objawy glejaka wielopostaciowego mają związek z miejscem, w którym rozwija się guz. Jeśli rośnie on w obszarze, który kontroluje mowę, mogą się pojawić problemy z tworzeniem słów.