https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie są najpopularniejsze imiona dla dziewczynek nadawane w 2024 roku. Zobacz TOP 7 imion dla dziewczynki

Karolina Rokitnicka
Z naszej galerii dowiesz się na jakie imiona dla dziewczynek najczęściej decydowali się w 2024 roku rodzice w średniej wielkości mieście w Kujawsko-Pomorskiem (dane z USC w Golubiu-Dobrzyniu)
Z naszej galerii dowiesz się na jakie imiona dla dziewczynek najczęściej decydowali się w 2024 roku rodzice w średniej wielkości mieście w Kujawsko-Pomorskiem (dane z USC w Golubiu-Dobrzyniu) Pixabay
Najwięcej rodziców dziewczynek z Polski w 2024 roku zdecydowało się na nadanie im imienia Maja, Zofia i Zuzanna. W średnim mieście w Kujawsko-Pomorskiem podium wygląda inaczej. Sprawdź w galerii jakie imiona regionalnie cieszyły się największą popularnością w minionym roku.

- W 2024 roku najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek została Maja, która wyprzedziła dotychczasową liderkę, Zofię. Rodzice wybrali to imię 4640 razy. Choć Maja zdominowała ranking, Zofia straciła pierwszą pozycję z minimalną różnicą, co sprawia, że obie można uznać za liderki tego roku - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2024 roku w Polsce:

  1. Maja – 4640 (awans z 5. miejsca)

  2. Zofia – 4470 (spadek z 1. miejsca)

  3. Zuzanna – 4144 (spadek z 2. miejsca)

  4. Laura – 4036 (spadek z 3. miejsca)

  5. Hanna – 3916 (spadek z 4. miejsca)

  6. Julia – 3482 (bez zmian)

  7. Oliwia – 3420 (bez zmian)

  8. Pola – 3166 (bez zmian)

  9. Alicja – 3131 (bez zmian)

  10. Maria – 2698 (bez zmian)

Sprawdzamy jakie są trendy jak chodzi o imiona w powiatowym, średnim mieście w Kujawsko-Pomorskiem. Dane udostępnił USC w Golubiu-Dobrzyniu. TOP imiona regionalne różnią się od krajowego podium.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2024 roku w Golubiu-Dobrzyniu

- Wybór imienia to bardzo ważna decyzja, zostaje ono bowiem z nami na całe życie. Rodzice nie są w stanie przewidzieć, czy spodoba się ono im potomkom i czy po latach znów będzie uważane za ładne. Wybierając imię najczęściej kierują się m.in. tradycjami rodzinnymi i coraz częściej - także modą. Zgodnie z prawem już od kilku lat rodzice mogą wybrać dla swojej pociech imię obce i to niezależnie od własnego obywatelstwa i narodowości. Nadal obowiązuje zasada nadawania maksymalnie dwóch imion, które nie mogą być ani ośmieszające, ani nieprzyzwoite – informuje Urząd Miasta w Golubiu-Dobrzyniu.

W minionym roku Urząd Stanu Cywilnego w Golubiu-Dobrzyniu nie wydał żadnej decyzji odmownej dotyczącej nadania imienia wybranego przez rodziców.

Golub-Dobrzyń bije rekord spadku urodzeń - o ponad 50 procent. Nie jest to jednak efekt dramatycznego niżu, a likwidacji oddziału położniczego w miejscowym szpitalu.

- Według najnowszych danych w Urzędzie Stanu Cywilnego w minionym roku odnotowano 116 aktów urodzenia. To o 131 rejestracji mniej w porównaniu do 2023 roku, w którym wystawiono 247 aktów. W urzędzie sporządzono także 19 aktów dzieci urodzonych poza granicami Polski - Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Belgii oraz Ukrainy. Wśród nowonarodzonych dzieci najrzadziej wybieranymi imionami dla dziewczynek były: Inez, Lena, Lidia, Amelia.

Czytaj w serwisie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska