
Według raportu „IT Market Snapshot Q2 2021” w Polsce może brakować nawet 50 tys. specjalistów branży IT. Dynamicznie rozwijają się również sektor bankowości i finansów, medyna i farmakologia, telekomunikacja oraz transport. Sprawdź listę zawodów przyszłości. Szczegóły na kolejnych slajdach galerii.

Biotechnolog
Biotechnolog nie musi starać się o posadę tylko i wyłącznie w instytucjach naukowych. Może również zdobyć zatrudnienie w zakładach przemysłowych, przemyśle mleczarskim, farmaceutycznym, piwowarskim. Wraz z rozwojem medycyny specjaliści w tym zakresie stają się bardzo pożądani na rynku pracy.

Doradca finansowy
Z usług doradcy finansowego korzystają klienci banków i innych instytucji finansowych. Zaciąganie kredytów obarczone jest dużym ryzykiem i wymaga wiedzy z zakresu finansów. Dlatego zawód ten cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Szacuje się, że do końca 2022 zapotrzebowanie na doradców kredytowych na rynku zwiększy się nawet o 40 proc.

Specjaliści IT
Na polskim rynku pracy może brakować nawet 50 tys. pracowników branży IT. Znakomitą część tworzą programiści, lecz brakuje także developerów czy architektów.