Tata zmarł, mama odeszła. Chora na raka Iza z Bydgoszczy...

  Tata zmarł, mama odeszła. Chora na raka Iza z Bydgoszczy potrzebuje pomocy

  Katarzyna Piojda

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  12-letnią Izę chorą na raka oraz jej rodzeństwo wychowuje babcia.
  Pomimo wszystkich trudności, cierpienia oraz braku włosów, Iza pozostaje pogodnym dzieckiem.

  Pomimo wszystkich trudności, cierpienia oraz braku włosów, Iza pozostaje pogodnym dzieckiem. ©nadesłane

  12-letnia Iza mieszka w wynajętym mieszkaniu z siostrą i bratem na Czyżkówku. Babcia ich wychowuje. Mama odeszła, a tata zmarł. Rodzina nie ma luksusów. I nawet o nich nie marzy. Marzy tylko, żeby Iza wyzdrowiała.

  Wszystko zaczęło się pół roku temu. Iza zaczęła się źle czuć. Poszła do lekarza. Diagnoza: rak. To nowotwór chłoniaka limfoblastycznego. Od tamtej pory mała bydgoszczanka dzieli pobyt w domu na pół ze szpitalem.

  Leczenie jest możliwe, ale kosztowne. Trzeba uzbierać przynajmniej 70 tysięcy złotych. Potrzebne są pieniądze na leki, opatrunki oraz transport dziewczynki do szpitala.

  Laptop do szpitala
  Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego przy ul.
  Nowogrodzkiej dowiedzieli się o dziewczynce. Postanowili pomóc. Już raz to zrobili. Iza, jako jedyna mała pacjentka, nie miała laptopa. Podczas gdy inne dzieci przebywające w szpitalu mogły w wolnym czasie korzystać z komputerów, ona patrzyła w okna albo na ściany. Licealiści z „trójki” załatwili laptopa. Używanego, ale ważne, że działającego.

  Teraz przed nimi kolejne przedsięwzięcie. - 3 grudnia organizujemy „Bieg dla Izy” - zapowiada Arleta Szatkowska, nauczyciel III LO oraz opiekun biegu. Za całość odpowiada Michał Rutkowski, organizator biegu, a jednocześnie uczeń III klasy.

  Najpierw Kasia, teraz ona
  Arleta Szatkowska dodaje: - To druga edycja Mikołajkowego Biegu Charytatywnego, którego pomysłodawcą jest nasza szkoła. Pierwsza, przed rokiem, też wiązała się z akcją pomocy. Zbieraliśmy wówczas pieniądze na panią Kasię, też z Bydgoszczy. Zapadła w śpiączkę w momencie, gdy urodziła córeczkę. Wtedy udało się zebrać 36 tysięcy złotych. Oby tym razem, dla Izy, stało się podobnie.

  Od porodu pozostaje w śpiączce. Ludzie dobrej woli pomagają Kasi! [OBUDŹMY KASIĘ]  Każdy, komu zdrowie pozwala, może wziąć udział w biegu w przyszłą niedzielę. I dzieci, i dorośli. Początek nad Kanałem Bydgoskim. - O godz. 11 wystartują dzieci. Mają do pokonania „Złoty kilometr”. Na mecie będą czekały na nie upominki.

  Dorośli zaczną bieg w samo południe. Powinni przebiec 5 kilometrów.

  Do imprezy sportowej prawie zostało 1,5 tygodnia, a na razie zgłosiło się ponad 200 chętnych. Wpisowe wynosi minimum 20 złotych. - Wszystkie zebrane w ten sposób fundusze przeznaczymy na leczenie Izy - zaznacza Szatkowska.

  To dlatego im więcej osób wystartuje, tym lepiej. - Pogody się nie bójcie. Pobiegnijcie z nami - zachęcają uczniowie.

  Więcej na temat Biegu dla Izy na Facebooku: II Mikołajkowy Bieg Charytatywny - Bieg dla Izy


  Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (23 + 24-25.11.2017) | POLSKA

  Źródło: TVN


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy