
„Zakątek radości” – mobilny plac zabaw to uzupełnienie zestawu. W ubiegłym roku dokupiono: dmuchane piłkarzyki XXL – boisko, zestaw kształtek rehabilitacyjnych klocków piankowych, dmuchany ring bokserski, składane dwustronne maty piankowe, drewniane dwustronne tablice KIDSboards, kołyskę, labirynt, tęczowy tunel. dmuchany tor przeszkód, ogromne klocki konstrukcyjne. „Zakątkiem radości” opiekuje się Wąbrzeski Dom Kultury.

Prowadzenie i doposażenie adopcyjnego domu tymczasowego dla bezdomnych zwierząt. O godny byt zwierząt bezdomnych z powodzeniem zawalczyła Iwona Brylińska. Jej pomysł to poprawa warunków w Tymczasowym Domu dla Zwierząt, prowadzonym przez Stowarzyszenie SOS dla Zwierząt w Wąbrzeźnie. Zaproponowała adaptację nieużytkowanego w tymczasowym domu pomieszczenia, zapewnienie opieki weterynaryjnej, przeprowadzenie sterylizacji i kastracji, dokupienie niezbędnych urządzeń i wyposażenia oraz zakup karmy i wsparcie w pokryciu kosztów utrzymania zwierząt. Do Tymczasowego Domu dla Zwierząt często trafiają zwierzęta chore, które wymagają leczenia i obserwacji.

Dokupienie iluminacji świetlnych na okres świąteczny to pomysł Mateusza Lewańskiego. Efekt realizacji tego zadania można podziwiać od 6 grudnia, czyli od momentu kiedy ekipa MZUK zainstalowała dekorację świąteczną na wąbrzeskim rynku. Nowe elementy dekoracyjne to: sopel świetlny – jeden dwustumetrowy sznur, 10 dekorów świetlnych na lampy wysokie, 6 dekorów świetlnych na lampy parkowe, 5 dekorów nad ulicę (śnieżka), 4 dekory nad ulicę (śnieżka i gwiazdka), 1 napis Wesołych Świąt – który przeznaczony jest na budynek Ratusza.

Mirosława Baran zgłosiła pomysł postawienia ławeczek – dwóch przy ulicy Partyzanta i jednej przy ul. Grudziądzkiej. – Ławeczki przydałyby się dla seniorów i osób z niepełnosprawnością – argumentowała. – Dla niektórych wyjście na zakupy, do lekarza czy po to, aby załatwić jakąś sprawę to wysiłek. Na ławeczce mogliby odpocząć. Zadanie zostało wykonane jesienią.