
Studiowanie kierunków technologicznych to nie tylko zdobywanie wiedzy technicznej i zajęcia praktyczne. Większość uczelni ma swoje job centres, które pomagają w zdobyciu pracy po studiach, ale także stażu w ich trakcie.
Na wielu uczelniach istnieją również inkubatory przedsiębiorczości.

Przykładowo, studenci Brunel University London mogą liczyć na pomoc uczelni w dostaniu się na tzw. Placement Year, czyli płatny staż w wybranej firmie.
Studenci Computer Science mogą liczyć na zdobywanie doświadczenia w BMW, Microsoft czy Xerox. Z kolei osoby, które wybiorą Electronic and Electrical Engineering mają szansę na staż w takich firmach jak IBM, Intel czy Mercedes. Placement Year można również spędzić w Rovio, Rockstar oraz Ubisoft. Na to mogą liczyć studentki i studenci Games Designs.

Uczelnie stawiają na współpracę nie tylko z firmami, ale także ekspertami i praktykami w konkretnych dziedzinach.
Coraz popularniejsze stają się kierunki związane z gamingiem. Na Falmouth University uczą wykładowcy np. którzy pracowali przy „World of Warcraft”, „League of Legends” czy „Final Fantasy XII”.
Na kierunku gamingowym studenci poznają zarówno teorię gier, praktyczne elementy produkcji, ale także biznesową stronę branży komputerowej i gamingowej.

- Jedną z najszybciej rosnących dziedzin nauki, którą można zaobserwować w UK, są gry. Ten wzrost nie dotyczy samej popularności studiów w tych kierunkach w UK, ale także zapotrzebowania na umiejętności nabyte przez studentów tych właśnie dziedzin, we wszystkich elementach ekonomii. Wzrost zapotrzebowania pracowników w sferach IT, można zaobserwować na całym świecie, w tym również w Polsce. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo wszystkie branże stają się skomputeryzowane i zautomatyzowane, jest to z pewnością bardzo ekscytujący i przyszłościowy wybór kariery - komentuje Gosia Jaracz, Falmouth University Alumni & International Recruitment Officer.