Zamknij

Gazeta Pomorska

Te miejsca w Polsce i na świecie próbowano ukryć. Nie było ich na zdjęciach satelitarnych. Część z nich odtajniono. Co chciano ukryć?

W dobie satelitów, zdjęć satelitarnych i wszechobecnej technologii trudno jest coś ukryć. Tym bardziej, jeśli jest to ogromna baza woskowa, elektrownia

Google Earth

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/16] Następne

Te miejsca w Polsce i na świecie próbowano ukryć. Nie było ich na zdjęciach satelitarnych. Część z nich odtajniono. Co chciano ukryć?

W dobie satelitów, zdjęć satelitarnych i wszechobecnej technologii trudno jest coś ukryć. Tym bardziej, jeśli jest to ogromna baza woskowa, elektrownia atomowa, baza łączności, czy inne obiekty (głównie o przeznaczeniu militarnym). Jeszcze niedawno Google Earth próbowało ukrywać tego typu miejsca. Obecnie zdecydowaną większość z nich możemy podejrzeć na zdjęciach satelitarnych.

Co ciekawe, wśród miejsc, które próbowano wycinać ze zdjęć, znajdowało się kilka obiektów w Polsce. Na kolejnych zdjęciach w galerii możesz przekonać się, które obiekty w Polsce i na świecie były na tyle tajemnicze, że próbowano je ukryć przed wścibskim wzrokiem niepowołanych osób. Obecnie zdecydowana większość z tych miejsc jest już bardzo dobrze sfotografowana z kosmosu.

Google Earth to strona internetowa i program komputerowy, dzięki którym możemy oglądać zdjęcia satelitarne praktycznie całej kuli ziemskiej. Zdjęcia są w coraz lepszej rozdzielczość. Są na tyle dokładne, że można rozpoznać poszczególne samochody, które jeżdżą po ulicach. Jeszcze kilka lat temu dokładne zdjęcia były wykonane jedynie nad największymi miastami na świecie. Teraz coraz częściej sfotografowane w dobrej jakości są inne, mniej popularne miejsca na kuli ziemskiej.

Przeczytaj też: Lubuskie ciekawostki z lotu ptaka. Zobacz, jak wygląda nasz region na zdjęciach satelitarnych

Zobacz też wideo: Zobacz, jak ogromna góra lodowa odrywa się od Antarktydy. Nowe zdjęcia satelitarne


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy