Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich to scena, która może pochwalić się sześćdziesięcioletnią tradycją. Jako spadkobierca całej żydowskiej kultury scenicznej w Polsce pielęgnuje wielką klasyczną dramaturgię żydowską. W żelaznym repertuarze znalazły się m.in. najwybitniejsze dzieła Abrahama Goldfadena, Mendele-Mojchera Sforima czy Pereca Hirszbejna, ale warszawska scena wpuszcza na afisz współczesne sztuki, m.in. autorstwa Izaaka Babla, Arthura Millera, Ervina Silvanusa i innych.
"Opowieści chasydzkie", spektakl, który zobaczymy w Toruniu, opiera się nie na tekście dramatycznym, ale na motywach podań chasydzkich i midraszy. Przedstawienie ma charakter widowiska słowno-muzycznego. Jego fabuła rozpoczyna się w sobotę o zmierzchu podczas trzeciego posiadywania szabatowego. Zbierają się uczeni, magowie, kaznodzieje, cadykowie, by snuć swoje opowieści i przypowieści.
Przedstawienie jest ubarwione piosenkami, korespondującymi z tematem rozmów. Z każdej przypowieści wynika ponadczasowa przestroga, a nade wszystko wskazówka, jak żyć.... Spektakl będzie miał w Toruniu dwa pokazy. Oba odbędą się 29 lutego w Baju Pomorskim. Pierwszy rozpocznie się o godz. 17.30, drugi - o 20. Bilety kosztują 111 zł.
Rezerwacja wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.romao.pl. Bilety do nabycia także w Centrum Adiutor, ul. Pod Krzywą Wieżą 12, tel. 500 180 501. Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.