TENIS STOŁOWY. Juniorzy z Torunia na podium wśród seniorów

Toruński debel w drodze po brązowy medal w Wieliczce.
Toruński debel w drodze po brązowy medal w Wieliczce. elektryk-maximusbroker.pl
Jakub Dyjas i Konrad Kulpa wywalczyli dla Torunia historyczny medal mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Aktualni brązowi medaliści mistrzostw Europy juniorów udowodnili, że w kraju już także w także w kategorii seniorów trzeba się z nimi liczyć. Dyjas i Kulpa dopiero w pojedynku o finał przegrali 1:3 z rozstawionymi z numerem 3 Tomickim i Lewandowskim, którzy zresztą później zdobyli złote medale.

To pierwszy taki sukces toruńskich juniorów i jednocześnie pierwszy medal seniorskich mistrzostw Polski dla Elektryka Maximus Broker.

Młodzi torunianie blisko medali byli także w mikstach. Obie pary mieszanie z ich udziałem przegrały w 1/8 finału 2:3, choć w decydujących setach wygrywały 10:8.

Nieco poniżej oczekiwań reprezentanci Elektryka Maximus Broker wypadli jedynie w singlu. Tam najdalej zaszedł Kulpa, który w 1/8 finału uległ bardziej doświadczonemu Patrykowi Chojnowskiemu z Lęborka. Rundę wcześniej Dyjas przegrał z Pawłem Chmielem z Rzeszowa, a Grzegorz Adamiak i Krzysztof Kaczmarek pożegnali się z turniejem już w I rundzie.