W sobotę, 8 czerwca odbył się w Nieszawie drugi Festiwal Muzyki Polskiej "Muzyka Wisły". Koncert i gwiazdy, które wystąpiły na scenie nieszawskiego promu, przyciągnęły tłumy.
- Jak ten młody chłopak tego dokonał - pyta jedna ze słuchaczek. - Niezwykła impreza, Krzesimir Dębski, Mietek Szczęśniak i to w Nieszawie.
Młody chłopak - mowa o Aleksandrze Kamedulskim, dyrektorze festiwalu. To ten młody, zdolny śpiewak obdarzony pięknym barytonem wpadł na pomysł zorganizowania festiwalu Muzyka Wisły w rodzinnej Nieszawie.
- Nie pytaj się, co może dać ci Nieszawa, ale co możesz ty dać Nieszawie- tłumaczył Aleksander Kamedulski. - Do końca nie wiedziałem, że będzie taka ogromna widownia. Muzyka filmowa, to oczywiste. Nieszawa była planem dla kilku wielkich ekranizacji, to trzeba przypominać, podkreślać i promować.
Podczas II Festiwalu Muzyki Polskiej prócz Aleksandra Kamedulskiego można było na scenie, którą był nieszawski prom, zobaczyć: Krzesimira Dębskiego, Mietka Szcześniaka, Katarzynę Krawiec, Wiktorię Wizner, Noesis String Quartet, Tadeusza Melona, Jarosława Domagałę, Michała Zuń i Mikołaja Konopkę.
Niespodzianką był występ laureatki konkursu, który odbył się w marcu w Nieszawie. Pierwsze miejsce i możliwość zaśpiewania na festiwalu zdobyła 13-letnia Małgorzata Ochocińska z Ostrowąsa. Gosia przed tak liczną publicznością zaśpiewała rewelacyjnie utwór Varius Manx "Ruchome piaski" z filmu "Nocne graffiti".
- Jestem z Warszawy. Przyjechałam specjalnie na koncert z mężem. Bilety na takie koncerty są bardzo drogie, nie mogłam odpuścić. Musiałam zobaczyć profesora Dębskiego - mówi pani Alicja.
Pan Grzegorz przyjechał z Ciechocinka. - Takich tłumów na żadnym koncercie w naszym uzdrowisku nie wiedziałem. To jest uczta dla ducha, niezwykły występ - przyznał.
Na koncert przyjechała także pani Wioletta Ambrożewicz z Aleksandrowa Kujawskiego.
- Byłam na pierwszym festiwalu, to niezwykła okazja, by wysłuchać takich gwiazd w Nieszawie. Miasto zawsze mi się podobało, ma swój niezwykły klimat.
O tym mówił także profesor Krzesimir Dębski. - Miasta z tak pięknym brzegiem Wisły nie widziałem, można to wykorzystać do promocji. Przepiękne miasto - podkreślił.
Patronat medialny nad Festiwalem ponownie objęła "Gazeta Pomorska" i portal aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl.
Wideo z Festiwalu Muzyki Polskiej "Muzyka Wisły" w kolejnym materiale.