
Obóz w Potulicach wyzwolony został 21 stycznia. Jednak główne uroczystości rocznicowe organizowane są od lat pod koniec kwietnia, bo to miesiąc pamięci narodowej. Rok temu pielgrzymom, którzy zjechali ze wszystkich stron Polski, doskwierał upał. Tym razem było zimno i wietrznie. -Przez lata obóz Potulicki uznawany był jako przesiedleńczy. Odmawiano wam praw kombatanckich jakie przysługiwały ofiarom obozów koncentracyjnych - mówił do kombatantów Paweł Wiśniewski, przewodniczący Rady Miejskiej Nakła. - Dopiero w 1991 r. przyznano, że warunki w Potulicach nie odbiegały od tych, w obozach zagłady...
Do Potulic zwożono podczas wojny całe rodziny, także dzieci. Więźniów zmuszano do ciężkiej pracy, za byle co bito, głodzono, wsadzano do karceru w podziemiach pałacu Potulickich. Wielu straciło tu życie.
Polowe nabożeństwo na cmentarzu w Potulicah odprawił w sobotę 27 kwieynia ks. Maciej Szmytowski TChr, miejscowy proboszcz. Uczniowie szkoły im. „Dzieci Potulic” w Potulicach przygotowali program artystyczny.
Flash INFO, odcinek 10- najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

74. rocznica wyzwolenia hitlerowskiego obozu w Potulicach

74. rocznica wyzwolenia hitlerowskiego obozu w Potulicach

74. rocznica wyzwolenia hitlerowskiego obozu w Potulicach