
BRZOZA
Brzoza uczula dość często. Okres pylenia rozpoczyna się w pod koniec marca i w kwietniu. Brzozy powodują wodnisty katar, zaczerwienienie nosa a także nadmierne łzawienie oczu. Można je spotkać na wsiach i w miastach.

CIS
Cis zaczyna pylić w ostatnim tygodniu marca. Silnie podrażnia błony śluzowe. Większość krzewów rośnie w lasach a intensywność pylenia trwa maksymalnie miesiąc.

WIERZBA
Wierzby kwitną od połowy marca do końca kwietnia. Wydzielają pyłki, które mogą uczulać. I chociaż są to sporadyczne przypadki, to lepiej uważać, bo objawy alergii są wyjątkowo intensywne. Wierzby można spotkać w parkach, na polanach i na wsiach.

GRZYBY
W marcu uczulają też grzyby. Cladosporium to grzyby pleśniowe, których zarodniki przenoszone są przez wiatr. Pleśnie z rodzaju Cladosporium występują zarówno w środowisku naturalnym, jak i w warunkach domowych. Największe stężenie zarodników tych grzybów występuje od maja do sierpnia, ale niskie zaczyna się już w marcu.
W marcu w powietrzu zaczynają również się unosić zarodniki grzybów pleśniowych z grupy alternariów. Alternaria mogą występować w każdych warunkach, można je znaleźć na wielu roślinach, w glebie, w ciepłych i wilgotnych pomieszczeniach, a także na źle przechowywanej żywności.