
Kubki
Nakładamy na gąbkę lub szmatkę trochę sody. Wcieramy ją w osad na kubkach, przecieramy i płuczemy obficie ciepłą wodą.

Piekarnik/kuchenka
Przygotuj gęstą pastę z sody oczyszczonej i malej ilości wody (proporcja 1:1). Nałóż na kilka minut na szybę i/lub ścianki piekarnika, powierzchnię kuchenki. Usuń papkę z zabrudzeniami ręcznikiem papierowym, a następnie przetrzyj wilgotną szmatką

Fugi
Przygotuj gęstą pastę z sody oczyszczonej i malej ilości wody (proporcja 1:1). Nałóż szczoteczką do mycia zębów, wsmaruj, szoruj spoiny. Zostaw na kilka/kilkanaście minut. Zmyj wodą.

Armatura łazienkowa (umywalka, wanna, brodzik)/zlew kuchenny
Przygotuj gęstą pastę z sody oczyszczonej i malej ilości wody (proporcja 1:1). Nałóż na kilka/kilkanaście minut na armaturę lub zlew. Przetrzyj wilgotna szmatką lub gąbką. Spłucz bieżącą wodą.