https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruń. Przedsiębiorczość? Tutaj naprawdę jej się uczymy

(km)
Fot. Anna Wojciulewicz
- To uczelnia, która potrafi dostosować się do rynku pracy - mówi Błażej Wrzosek, student Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. "Bankowa" w rankingu "Wprost" i "Dlaczego?" jest liderem wśród niepaństwowych uczelni w regionie.

www.pomorska.pl/torun

Więcej informacji z Torunia na stronie www.pomorska.pl/torun

Błażej Wrzosek, jest szefem samorządu studenckiego w WSB. Mówi: - Wybrałem "Bankową", ponieważ tylko ona w całym województwie oferowała logistykę w biznesie. A to mnie interesowało. Od tego czasu minęły trzy lata, więc mogę pokusić się o ocenę. WSB spełniła zarówno moje oczekiwania, jak i wymagania. Przede wszystkim dostosowuje się do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. A to dziś bardzo ważne.

Wojtek Lisik studiuje tu europeistykę. - To kierunek, który jest też na UMK, ale w "Bankowej" program studiów wydał mi się atrakcyjniejszy - wyjaśnia. Wierzy, że po WSB będzie mógł rozwijać się w satysfakcjonującej go pracy.

Dariusz Chłopecki - także student "Bankowej", już jest zaangażowany w rodzinny biznes.
- Zajmujemy się sprzedażą maszyn i urządzeń po całej Europie - opowiada. - Dlatego ciekawiło mnie zarządzenie firmą. Studia pomagają mi w pracy, zwłaszcza w zarządzaniu personelem i w rachunkowości. Gdy mam problemy, to mogę o nich porozmawiać z wykładowcami.

Studenci nie patrzą jednak na swoją szkołę bezkrytycznie. - Poprawy wymagałaby obsługa studentów. Po pierwsze w dziekanacie, a po drugie przez internet, gdzie nie zawsze można znaleźć aktualne informacje.

Rektor szkoły prof. Jan Głuchowski cieszy się z pozycji lidera w rankingu, ale dodaje: - Nie zamierzam porównywać się z UMK.
Mówi, że na sukces trzeba ciężko zapracować, tym bardziej że w Polsce jest kilkaset szkół wyższych, więc studenci mają w czym wybierać.

"Bankowa" właśnie się rozbudowuje. Inwestycja przy ul. Dekerta warta jest ok. 17 mln zł. - 15 lipca dostaniemy klucze do ręki i zaczniemy wstawiać meble. Od października naukę rozpoczniemy w nowych murach - mówi rektor. - Teraz wynajmowanie tysięcy metrów powierzchni kosztuje nas milion zł rocznie. Uznaliśmy więc, że lepiej postawić własny obiekt niż płacić tak duże pieniądze za wynajem.
WSB jednak całkowicie z tego nie zrezygnuje. Sale potrzebne będą dla studentów studiów podyplomowych.
- Mamy ich aż 1200 na ponad 20 specjalnościach. Renoma pociąga za sobą wzrost liczby zainteresowanych - dodaje rektor.

Od nowego roku akademickiego "Bankowa" poprowadzi cztery kierunki studiów licencjackich. Nowością jest turystyka i rekreacja dofinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego. Od 2006 r. na finansach można też uzyskać stopień magistra.

Przy "Bankowej" działa również jeden z najlepszych w kraju Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Co roku powstaje w nich kilkadziesiąt nowych firm. Młodzi biznesmeni otrzymują tu m.in. pomoc prawną i księgową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anna
Żenada,ta uczelnia to szkoła dla bogatych i głupich dzieciaków. Skończyłam podyplomówke na wsb, NIE nauczyli niczego, wykładowcy mają tytuł mgr (!) i raczej nie robią oszałamiającej kariery... I ten snobizm.
a
assda
Haha, Bankowa! Ludzie, nie uwierzę, że ktoś wybrał WSB kosztem UMK! Dzieciom takie bajki opowiadać! A poziom studentów? hmmm... Pracodawcy (nie mówię o biedronkach) mają określone zdanie o WSB....
k
kmic
To chyba nie jest "artykuł" ale "materiał sponsorowany"... nikt o zdrowych zmysłach nie napisałby takich bzdur...
Powiedzmy sobie wprost: to jest "uczelnia" na którą idą ci, którzy nie dostali się na UMK, względnie odpadli z UMK. Znam dobrze środowisko i wiem doskonale że pracę tam wykładowcy traktują jako swoistą "chałturę" (pracuje się na innych uczelniach, tam się odbębnia zajęcia aby tylko zarobić) i doskonale wiedzą też o tym pracodawcy z regionu, którzy widząc podanie o pracę od "absolwenta renomowanej uczelni WSB" po prostu ze wzruszeniem ramion robią "Next"...

Gratulacje dla tych wszystkich "zapalonych" studentów, którzy jeszcze nie wiedzą tego, co ich czeka za parę lat...
i
izunia
ciekawe ile ktos wzial za taki artykul, jako studentka tej uczelni uwazam za kpine to co sie tam dzieje, szczegolnie ten caly ich system wyboru promotorow (przydziela Cie do osoby, którą nigdy w zyciu bys nie wybrał, szczególnie ze to inna dziedzina specjalizacji) i ukladania planu lekcji, np. w sobote musisz na 8 jechac na godzinę cwiczen(obecnosc jest brana pod uwage do oceny) zeby od 16 miec wyklad i konczyc o 18 znowu cwiczeniami, a w niedziele dadza Ci jedne cwiczenia ktore moglby byc w tym 6 godzinnym okienku w sobote.
No ale lepiej robić studentowi pod gore.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska