W oczekiwaniu na pierwsze kwestie aktorów z „Baju Pomorskiego”, sala widowiskowa została wypełniona po brzegi. – Nie często zdarza nam się gościć artystów takiego formatu – przyznaje Małgorzata Świątkowska, dyrektor biblioteki. – To niesamowita okazja, by przybliżyć naszej młodzieży sztukę, jaką jest teatr.
Niezwykła opowieść o walce z przeciwnościami, akceptacji i przyjaźni to dzieło w reżyserii Laury Sonik. Główną bohaterką tej historii była mysz, która jako najmniejsze zwierzątko czuła się niedoceniana przez pozostałych mieszkańców lasu. Jej walka o zmianę tej postaci rzeczy budziła na twarzach młodej widowni zarówno uśmiech jak i konsternację. W bohaterów przygody wcielili się m.in. Dominika Miękus, Krzysztof Parda, Agnieszka Niezgoda czy Mirosław Szczepański.
Po spektaklu artyści przeprowadzili warsztaty dla przedszkolaków ze Służewa. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć z bliska rekwizyty oraz poznać tajniki pracy w teatrze.
Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA, którego celem jest docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Flesz: Mundurowi mają dość. Co dalej z naszym bezpieczeństwem?