https://pomorska.pl
reklama

Tragedia na Air Show

Miłosz Skiba - Echo Dnia
Z samolotów zostały tylko szczątki.
Z samolotów zostały tylko szczątki. Fot. Piotr Mazur
Dwa samoloty zderzyły się podczas pokazu grupy akrobacyjnej. Obaj piloci zginęli.

Tragiczny wypadek - AirShow 2007

Wciąż nie wiadomo jak doszło do wypadku. Wiadomo je-dynie, że dwa samoloty powinny minąć się w niewielkiej odległości. Niestety doszło do zderzenia.

Dwaj piloci: założyciel grupy akrobacyjnej "Żelazny" Lech Marchlewski i Piotr Banachowicz zginęli podczas wypadku, do którego doszło po południu podczas pokazów lotniczych nad radomskim lotniskiem na Sadkowie.

Szczątki samolotów spadły na zalesiony skraj lotniska od strony ulicy Skaryszewskiej.

Wiesław Grzegorzewski, rzecznik prasowy sił powietrznych zapowiedział, że okoliczności wypadku zbada specjalna komisja.

Odwołano wszystkie zaplanowane na dziś i jutro loty oraz koncert i imprezy towarzyszące Air Show, a prezydent Radomia ogłosił trzydniową żałobę.
Żandarmeria nie wpuszcza już również osób, które chcą wejść na lotnisko. Wszystkie bilety na pokazy straciły ważność.

Wybrane dla Ciebie

Filip: "Wjechał prosto w nas". Jest zbiórka dla małżeństwa Szymczuków z Torunia

Filip: "Wjechał prosto w nas". Jest zbiórka dla małżeństwa Szymczuków z Torunia

Rachunki za prąd od 1 października 2025 roku. Sprawdzamy, ile będziemy płacić

Rachunki za prąd od 1 października 2025 roku. Sprawdzamy, ile będziemy płacić

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska