Pelargonie są bardzo często wybierane do uprawy balkonowej, jednak wiele osób hoduje je również w domu. Jedna sadzonka ma mnóstwo drobnych kwiatków o intensywnej barwie – czerwonej, fioletowej, czy różowej.
Pelargonia dosyć szybko się rozrasta, ma gęsty pokrój, dzięki czemu w krótkim czasie możemy cieszyć się efektownie prezentującą się rośliną! Co jednak, gdy nasze sadzonki słabo kwitną i marnieją?
Dlaczego pelargonia marnieje?
Przekwitanie kwiatów jest rzeczą naturalną, jednak bywa tak, że pelargonia gubi nowe kwiaty, liście, czy po prostu słabo się rozwija. Co może być tego przyczyną? Najczęściej są to różne błędy pielęgnacyjne. Jeśli pelargonia była zbyt często nawadniana to mogła się na niej rozwinąć szara pleśń, grzyby, czy też została zaatakowana przez mącznika prawdziwego.
Nadmiar wilgoci (także w powietrzu) sprzyja również gniciu korzeni. Pelargonie nie lubią niskich temperatur i cienia – wolą ciepłe, słoneczne stanowiska. W okresie letnim przyczyną marnienia rośliny może być jej przesuszenie – poznamy je po żółknących liściach. Ostatnią przyczyną więdnięcia pelargonii jest jej zbyt rzadkie lub nieprawidłowe nawożenie. Jak je właściwie wykonać?
Tani trick na idealne pelargonie
Pelargonie będą zachwycały obfitym kwitnieniem do późnej jesieni jeśli będziemy je zasilać odpowiednią odżywką. W naszej galerii znajdziesz przepisy na sprawdzone nawozy które bez trudu wykonasz samodzielnie w domu! Co więcej, bazują one na owocowych skórkach, które zwykle się wyrzuca – zatem sam nawóz nic nas nie kosztuje!