
(fot. Andrzej Muszyński)
Takich gości jeszcze w Bydgoszczy nie było! Na zaproszenie Radosława Sikorskiego, szefa naszej dyplomacji, odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Trójkąta Weimarskiego.
W bydgoskim ratuszu spotkali się szefowie dyplomacji Niemiec, Francji i Polski. Minister Guido Westerwelle, Alain Juppé i Radosław Sikorski rozmawiali będą m.in. o rozpoczynającej się 1 lipca polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
- Jestem spokojny o jej przebieg - mówił niedawno "Pomorskiej" minister Sikorski. - Przygotowania mamy zapięte na ostatni guzik.
Szefowie dyplomacji porozmawiali także o programie "Partnerstwo Wschodnie" i sprawach bezpieczeństwa europejskiego. To priorytety polskiej prezydencji. Ministrowie spotkali się także z wicepremierem Mołdawii Iurie Leanci i omówili perspektywy współpracy tego kraju z UE.
To trzecie spotkanie w ramach Trójkąta Weimarskiego, reaktywowane po zamrożeniu kontaktów w latach 2005-2007.