https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwają przygotowania do konkursu recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Eliminacje będą w Radziejowie

To będzie 42. edycja konkursu i może się tak zdarzyć, że wystąpią w nim dzieci tych, którzy wystartowali w pierwszych edycjach

Konkurs 42 lata temu wymyśliła Wiesława Idrian, ówczesna dyrektorka biblioteki w Radziejowie. Przez pierwsze lata organizowany był właśnie przez bibliotekę, ale potem przejęty został przez Radziejowski Dom Kultury.

Artystyczne środy w Radziejowskim Domu Kultury - były już zajęcia z ceramiki. Będą inne z różnych technik artystycznych

Od kilkunastu lat konkurs odbywa się zamiennie raz w Radziejowie, raz w Inowrocławiu. Gospodarzem finału tegorocznej, 42. edycji będzie właśnie Radziejów.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji i prozy traktującej o naszym regionie, upowszechnianie twórczości kujawskich poetów i pisarzy, doskonalenie kultury żywego słowa.

Do konkursu zgłosiło się 27 młodych wykonawców. Przyjadą między innymi z Włocławka, Dębołęki, Krzywosą-dzy, Dobrego, oczywiście z Radziejowa. Eliminacje radziejowskiego będą w RDK w środę, 16 bm.

Jury powołane przez organizatora będzie oceniać prezentacje według doboru repertuaru, interpretacji wybranych tekstów, kultury żywego słowa, oddziaływania na odbiorcę. W składzie jury są: Małgorzata Pietrzak, poetka, uprawia także krytykę literacką, Danuta Wielgosz, dyrektor Miejskiej i Powiatowej biblioteki w Radziejowie oraz Alina Krupińska, prezes oddziału rejonowego PCK.
Dla uczestników eliminacji przygotowano dyplomy, zaś dla laureatów i osób wyróżnionych również nagrody rzeczowe.

W naszej galerwii wspominamy eliminacje w Radziejowie z 2018 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska