
Kornelin
Do tego niezwykłego budynku w Kornelinie nad jeziorem Bagno (gmina Szubin) nie doprowadzi nas żadna droga asfaltowa. Dotrzemy tu drogami gruntowymi. Najczęściej wpadają tu turyści na rowerach lub pielgrzymi chcący w ciszy i spokoju przejść krótką, ale ciekawą drogę krzyżową. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu stała jedynie przydrożna kapliczka z Matką Boską. Prywatny inwestor rozbudował to miejsce. Powstała grota przypominająca bramę do średniowiecznego miasta oraz mur, na którym umieszczono kolejne stacje drogi krzyżowej i wielkie napisy: "Bóg, Honor, Ojczyzna" oraz "100-lecie Odzyskania Niepodległości". Z daleka widoczny jest ogromny krzyż. Miejsce to zdobią figury przedstawiające Jezusa Chrystusa, Matkę Boską oraz świętych.

Kamieniołom w Piechcinie
Kamieniołom w Piechcinie nazywany jest "polską Chorwacją". Przez lata w Piechcinie (gmina Barcin) funkcjonowała kopalnia kamienia wapiennego. Po jej zalaniu, powstało magiczne miejsce. Lazurową wodę otaczają wapienne skały. Stąd porównania do Chorwacji.

Chełmża
Chełmża ma bardzo dobrą infrastrukturę nad jeziorem, bulwary, plaże, miejsca do grillowania oraz pomost o długości 360 m łączący dwa brzegi jeziora

Kurzętnik - miasto przy granicy województwa
Kurzętnik ma „ruiny zamku krzyżackiego zbudowanego w XIV wieku przez kapitułę w Chełmnie, ścieżkę dydaktyczną połączoną z drogą krzyżową i amfiteatrem, który oprócz funkcji kulturalnych stanowi także punkt widokowy na panoramę całej miejscowości i rozległą dolinę rzeki Drwęcy. Z budownictwa mieszkalnego zachowała się zwarta zabudowa z końca XIX i I poł. XX w. spod Kurzętnika 11 lipca 1410 zawróciły wojska Jagiełły, by uniknąć bitwy podczas przeprawy przez Drwęcę podczas marszu na Malbork, stąd określa się Kurzętnik mianem „niedoszłego Grunwaldu”. Popularną atrakcją jest Ośrodek Kurza Góra, który ma atrakcje na lato – jest streefa tubingu, w której można poszaleć siedząc w pontonie i zjeżdżając na specjalnie przygotowanych, śliskich torach o łącznej długości ponad 700 m.