Zobacz wideo: W Bydgoszczy trwa budowa mostów. Miasto stoi w korkach
Jak na przykład wydłużenie godzin głosowania, tak by wszyscy chętni mogli oddać swój głos. Mówił o tym radny Wojciech Kociński.
- Dziękuję za jeden dodatkowy dzień na głosowanie i przedłużenie godziny do 18 - powiedział Wojciech Kociński. - W przyszłorocznym głosowaniu wnioskowałbym o to, żeby takich dni było więcej. Ja wiem, że to się wiąże z tym, że ktoś musi zostać dłużej w pracy, bo praca urzędu jest też przedłużona. Jednak osoby pracujące od godz. 9 do 17 nie mają możliwości wzięcia dnia wolnego. Pamiętajmy o tym, żeby te godziny głosowania były dłuższe. Może nie we wszystkie dni, ale kilka takich dni powinno być.
Budżet obywatelski w Tucholi - Paweł Cieślewicz o głosowaniu internetowym
Radny Paweł Cieślewicz, przewodniczący zespołu ds. budżetu obywatelskiego, stwierdził, że warto się zastanowić nad możliwością głosowania internetowego: - Rozmawialiśmy na ten temat z firmą, która takie głosowanie proponuje. Powinniśmy to omówić na sesji, na której będziemy przygotowywać się do kolejnej edycji budżetu.
Cieślewicz dodał też, że urząd dysponuje danymi, ile osób głosowało między godz. 17 a 18. Podkreślił jednak, że z realizacją wniosku radnego Kocińskiego nie powinno być - jak się wyraził - żadnych komplikacji.
Budżet obywatelski w Tucholi - Raciąż w dwie godziny
Burmistrz Tadeusz Kowalski powiedział, że w zwycięskim Raciążu, w którym uzyskano na projekt dwieście głosów, w ciągu dwóch godzin oddano 180 głosów. - To świadczy o tym, że społeczność lokalna czy osiedlowa może być skuteczna - ocenił burmistrz.
Miał też radę dla mniejszych sołectw, by nie składały dwóch wniosków. No i trzeba pamiętać, że projekty nie mogą być niedoszacowane albo dublujące się.
