Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
W Sępólnie rozegrano II turniej steel darta o Puchar...

Turniej darta w Sępólnie. Puchar pojechał do Bydgoszczy [zdjęcia]

Turniej darta w Sępólnie. Puchar pojechał do Bydgoszczy

W Sępólnie rozegrano II turniej steel darta o Puchar starosty sępoleńskiego. W zawodach udział wzięło 22 zawodników z Bydgoszczy, Nakła, Gdyni, Inowrocławia, Rogoźna oraz Sępólna.

Po raz drugi zwyciężył Arkadiusz Adamczyk reprezentujący bydgoski zespół 9 Darts Bullies, drugie miejsce zajął Andrzej Sklepowicz, a trzecie Dawid Mielcarek - obaj z Dart Taverna Nakło.

W turnieju rozegrano rekordową liczbę 66 spotkań, z racji podzielenia zawodników na cztery grupy, dwie sześcioosobowe i dwie pięcioosobowe. Pojedynki odbywały się do trzech wygranych legów. Do dalszej fazy rozgrywek awansowało po czterech zawodników z każdej grupy. Niestety, udział w turnieju na pojedynkach grupowych zakończyło dwóch reprezentantów powiatu Rafał Warmiński oraz Radosław Noga. W 1/8 finału, a więc jedno zwycięstwo od miejsc premiowanych nagrodami, odpadło ostatnich dwóch reprezentantów powiatu Jacek Warmiński oraz Mateusz Rybka. W tej samej części turnieju odpadli m.in. Krzysztof Lauer i Tomasz Michalski, co zostało uznane za dużą niespodziankę, gdyż są to utytułowani zawodnicy w softowej odmianie darta.

W ćwierćfinałach doszło do czterech pojedynków nakielsko - bydgoskich, z których zwycięsko wyszli Ryglewski, Sklepowicz, Adamczyk oraz Mielcarek. W szczególności dwa ostatnie ćwierćfinały przyniosły dużo emocji, kończąc się wynikami 3-2.

Po jednostronnych półfinałach emocje powróciły w meczu finałowym. Początkowo prowadzenie 2-0 objął Andrzej Sklepowicz. Nastąpiło jednak szybkie przełamanie i wyrównanie stanu meczu na 2-2. Następnie każdy z zawodników zdobył po legu, ale od stanu 3-3 Arkadiusz Adamczyk zdobył dwa ostatnie legi wygrywając spotkanie 5-3, jak i cały turniej.

- Było to drugie zwycięstwo Adamczyka w Sępólnie, po raz pierwszy zwyciężył w poprzednim roku przy okazji II turnieju o Puchar Starosty Sępoleńskiego. Z każdym kolejnym turniejem wzrasta poziom, co zawodnicy potwierdzili między innymi rzuceniem 5 max’ów, zakończeń 113 oraz 101 czy 17 oraz 18 lotki.

- Już dzisiaj zapraszamy na III turniej o Puchar Starosty Sępoleńskiego, który odbędzie się 30 czerwca 2017 roku tradycyjnie w barze "Zacisze" - podkreślili organizatorzy: Jacek i Rafał Warmińscy, Radosław Noga i Mateusz Rybka.

Darmowe wejście do ZOO, Hydropolis i Aquaparku? To możliwe!

Euro 2024. Dania - Serbia 0:0. Serbowie żegnają się z Euro