MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Profesor Grzegorz G. z Akademii Jagiellońskiej w Toruniu został zatrzymany przez CBA

Szymon Spandowski
Szymon Spandowski
Z ustaleń śledztwa wynika, że zatrzymani, w tym profesor Grzegorz G. z Akademii Jagiellońskiej w Toruniu, wielokrotnie wręczali korzyści majątkowe członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Z ustaleń śledztwa wynika, że zatrzymani, w tym profesor Grzegorz G. z Akademii Jagiellońskiej w Toruniu, wielokrotnie wręczali korzyści majątkowe członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Grzegorz Olkowski
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie prokuratury zatrzymali 19 i 24 czerwca kolejne trzy osoby w sprawie nieprawidłowości na uczelniach niepublicznych. Wśród zatrzymanych jest profesor Grzegorz G. z Akademii Jagiellońskiej w Toruniu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało na swojej stronie internetowej informację o zatrzymaniu kolejnych rektorów prywatnych wyższych uczelni. Wśród zatrzymanych są: Roman G., rektor Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, Rafał K., rektor i założyciel Akademii Nauk Stosowanych we Wrocławiu oraz Grzegorz G., profesor Akademii Jagiellońskiej w Toruniu.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że zatrzymani wielokrotnie wręczali korzyści majątkowe członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Udzielone korzyści majątkowe miały wpływ na decyzje, działania i zaniechania oraz opinie i stanowiska wobec wspomnianych prywatnych uczelni wyższych - czytamy. - W ramach prowadzonego postępowania ustalono, że wartość wręczonych korzyści majątkowych wynosi łącznie nie mniej niż 630 tys. złotych".

Zadzwoniliśmy na uczelnię profesora, nikt tam jednak nie odbiera telefonu.

"Funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz gabinety na uczelniach - informują służby prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Zabezpieczyli elektroniczne nośniki danych oraz dokumentację o znaczeniu dowodowym. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Prokurator przedstawił im zarzuty przekupstwa (art. 229 §1 i §4 k.k.) oraz płatnej protekcji czynnej (art. 230a § 1 k.k)".

Wobec dwóch podejrzanych Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł oraz dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami. Wobec trzeciego podejrzanego Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 200 tys. zł, dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z w sposób bezpośredni lub pośredni z określonymi osobami.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Profesor Grzegorz G. z Akademii Jagiellońskiej w Toruniu został zatrzymany przez CBA - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska