Zobacz wideo: Spis powszechny w 2021 roku będzie możliwy online
W ubiegłym roku ze względu na pandemię i rozmaite restrykcje, było spore ryzyko, że turniej po raz pierwszy w swojej historii zostanie odwołany. Jednak, mimo trudności, udało się zorganizować imprezę na wysokim poziomie, z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.
Zobacz w naszej galerii jak wyglądał Turniej Rycerski w Golubiu-Dobrzyniu w 2020 roku
Turniej planowany jest także na ten rok – tradycyjnie w pierwszy weekend lipca. Patronat Medialny sprawuje Gazeta Pomorska i Nasze Miasto.
- W golubskich turniejach od prawie pól wieku ścierają się ze sobą współcześni rycerze m.in. rywalizując odziani w pełne zbroje, w efektownych konnych pojedynkach krusząc kopie, czy prezentując kunszt jazdy i kaskaderską sprawność w bardzo dynamicznym, zręcznościowym turnieju „Golubskie gonitwy do pierścienia". W Zamku i na terenach przyległych odbywają się wydarzenia towarzyszące - inscenizacje historyczne, walki na miecze i tarcze, żywe lekcje historii, turniej kuszników i łuczników, turniej dla dzieci, jarmark, czy prezentacje dumy naszego regionu – Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ukazującej piękno wspaniałej, niezwyciężonej polskiej jazdy – informują organizatorzy,
Tegoroczny Turniej na Zamku Golubskim ma być widowiskowy, z dynamiczną rywalizacją z udziałem ponad stu konnych i pieszych wojów.
- Golubski turniej za sprawą różnorodności, wysokiej atrakcyjności i poziomowi organizacji przyciąga rycerzy i publiczność z różnych stron Polski a także z zagranicy. Jest to żywa lekcja historii i patriotyzmu dla tysięcy gości, głownie rodzin z dziećmi. To także najstarszy współczesny turniej rycerski w Polsce i Europie – dodaje prezes zarządu oddziału PTTK w Golubiu-Dobrzyniu Stefan Borkowicz.
