Turniej WTA w Indian Wells. Magda Linette awansowała do ćwierćfinału debla

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Magda Linette jest już w 1/4 finału gry podwójnej w Indian Wells!
Magda Linette jest już w 1/4 finału gry podwójnej w Indian Wells! Marcin Cholewiński/PAP
Magda Linette i amerykańska tenisistka Caty McNally awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w turnieju WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells. W poniedziałek pokonały rozstawione z numerem czwartym Holenderkę Demi Schuurs i Amerykankę Desirae Krawczyk 4:6, 6:1, 11-9 po bardzo emocjonującej końcówce, broniąc jedną piłkę meczową.

Pierwszy set był wyrównany i bardzo zacięty, a kluczowy okazał się „break” zdobyty przez rywalki na 5:4. Chwilę później wygrały swojego gema serwisowego i po blisko 50 minutach rozstrzygnęły losy pierwszej partii wynikiem 6:4.

Początek drugiej partii układał się po myśli polsko-amerykańskiego debla, który szybko wyszedł na 4:0 i stracił zaledwie jednego gema, zanim pewnie doprowadził do super tie-breaka.

Niezwykle zacięty super tie-break i obroniony meczbol

W decydującej rozgrywce Linette i McNally odskoczyły rywalkom na 7-2, ale potem zrobiło się bardzo nerwowo, bowiem rywalki wyciągneły na 8-7, a wygrywały 8-9. Jednak Magda i Caty zdołały obronić meczbola i wywalczyły trzy następne punkty, zapewniając sobie po godzinie i 36 minutach awans do ćwierfinału.

Ich kolejnymi rywalkami będą grające z "ósemką" Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Australijka Ellen Perez albo Japonki Shuko Aoyama i Ena Shibahara.

Wcześniej Linette odpadła w drugiej rundzie zmagań singlowych.

Indian Wells Masters, 2. rundya debla kobiet:

Magda Linette, Caty McNally (Polska, USA) - Desirae Krawczyk, Demi Schuurs (USA, Holandia, 4) 4:6, 6:1, 11-9.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Polka i Amerykanka pokonały parę Alicja Rosolska/Monica Niculescu.