Turniej WTA w Meridzie. Rebecca Peterson uległa Camili Giorgi w finale

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Rebecca Peterson (z lewej) uległa Camili Giorgi (z prawej) w finale imprezy WTA 250 w Meridzie @CGTNSports
Camila Giorgi wygrała tenisowy turniej WTA na twardych kortach w meksykańskiej Meridzie (pula nagród 259 tys. dol.). W finale Włoszka pokonała pogromczynię Magdy Linette Szwedkę Rebeccę Peterson 7:6(3), 1:6, 6:2 i zdobyła czwarty tytuł w karierze.

31-letnia Giorgi dotarła do finału imprezy WTA po raz 10., a pierwszy od 2021 roku, kiedy triumfowała w Montrealu. W dorobku ma też wygrane turnieje w Linzu (2018) i 's Hertogenbosch (2015).

Finalistki w Meridzie znacznie awansowały w rankingu WTA

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu w Meridzie Giorgi przesunęła się w światowym rankingu o 22. lokaty - z 68. na 46. Jeszcze większy awans uzyskała Peterson - ze 140. na 99. pozycję. Warto przy tym wspomnieć, że Szwedka do turnieju w Meksyku awansowała z kwalifikacji, a w ćwierćfinale dość gładko wygrała z najwyżej rozstawioną Linette 6:2, 6:4. 31-letnia Polka mimo tej porażki zachowała 21. miejsce w rankingu WTA. W tym tygodniu poznanianka zagra w Austin.(PAP)