
Starzec zwyczajny
Jest to chwast, który często rośnie w ogrodach czy miejscach nawożonych obornikiem. Lubi też przydroża, skraje lasów. Najbardziej trujący jest korzeń, pozostałe części rośliny słabo trujące. Objawy zatrucia mogą wystąpić po kilku dniach, a nawet tygodniach. Może być pomylony z mleczem polnym lub mniszkiem lekarskim. Różnica jest w łodydze, ta u starca pokryta jest pajęczynowatym owłosieniem.

Szczwół plamisty
Wydziela, zwłaszcza kiedy więdnie, bardzo nieprzyjemny zapach (porównywany do mysiego moczu lub padliny), więc już to powinno nas od tej rośliny odstraszyć. Występuje na przydrożach, w ogrodach, zaroślach, ugorach. Jest silnie trującym przedstawicielem selerowatych.

Wawrzynek wilczełyko
Lubi gleby żyzne, wilgotne, zasadowe. Rośnie w całej Polsce. Jest to niski krzew, bardzo atrakcyjny ze względu na to, że jest jedną z pierwszych kwitnących wiosną roślin. Kwiaty są duże, mają silny zapach. Cała roślina jest trująca, a szczególnie owoce i łyko kory. Może powodować podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego i spojówki oraz zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego.

Pokrzyk wilcza jagoda
To roślina dosyć rzadka, chociaż niekiedy uprawiana jako ozdobna. Dziko występuje w lasach i zrębach. Jest stosowany w medycynie, m.in. w papierosach przeciwastmatycznych czy jako składnik leków przeciwskurczowych. Jest to jednak roślina silnie trująca, nawet śmiertelnie.